تازه ها

1396-06-22 12:27
کد مطلب: 70919
وقتی جهادگران آستین بالا می‌زنند؛
آموزش گلیم بافی در قالب اردوی جهادی
گاهی با یک حرکت کوچک می‌­توان دنیا را گلستان کرد، کاری که جهادگر بسیجی در فخر آباد کرد؛ این بانو مصمم است طراوت و شادابی را به خانه های اهالی این دیار هدیه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین،گاهی با یک حرکت، هر چند کوچک  می­توان دنیا را گلستان کرد، کاری که جهادگر بسیجی در فخر آباد کرد؛ این بانو که مصمم است طراوت و شادابی را به خانه های اهالی این دیار هدیه کند در راه رسیدن به هدفش  نه گرمای تابستان او را خسته و آرزده می­کند و نه مسافت راه گام­هایش را از رفتن باز می­‌دارد.

 

این مربی جهادگر، کلاس گلیم ­بافی در فخرآباد مشگین شهر دایر کرده است؛ کلاسی که متناسب با احوال خانم‌­های منطقه است و نه تنها لطمه ­ای به شغل مقدس خانه­ داری آن­ها نمی ­زند، بلکه در کنار خانه­ داری، شغل خانگی دیگری به آن­ها می­‌آموزد که لذت خانه‌­داری  را برایشان افزون کند؛ برای شرکت در کلاس گلیم بافی این مربی شرایط خاصی لازم نیست و هرکسی با  آموختن فن خاص گلیم بافی به شیوه عملی می تواند طرح را از روی نقشه ببافد.

این مربی جهادگر گلیم بافی، با نگاهی پر معنا و با صلابت با اشاره  به شعار سال قتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ، اظهار داشت: هدف  کمک به اقتصاد خانواده ها و ارتقاء مهارت آموزی و ارتقاء هنر و فرهنگ فرش در تمامی مناطق است و به هر کدام از هنرآموزانی که در این کلاس آموزشی مهارت کسب می­‌کنند مدرک مهارت­‌آموزی از سوی سازمان فنی و حرفه­ای اعطا می­‌شود که بعد از اتمام دوره علاوه بر اشتغال برای خود در این زمینه و کسب درآمد حاصل از این صنایع دستی می­توانند با اقدامات خود از بیمه قالیبافی و تسهیلات آن در آتیه بهره­‌مند شوند.

 

این مربی جهادگر معتقد است که هنرآموزان بعد از اتمام دوره آموزشی گلیم بافی به راحتی می­‌توانند وارد بازار کار شوند، اما با توجه به وضعیت اقتصادی ضعیف منطقه لازم است مسئولین دست همت تکان دهند و یاری­گر این هنرآموزان شوند.

 

وی اضافه کرد: با حمایت اتحادیه فرش و جهاد روستایی می­‌توان کارگاه یا غرفه‌­ای بر پا کرد و صنایع دستی تولیدی این بانوان را در این غرفه­‌ها، در معرض فروش قرار داد، که این امر هم سبب اشتغال مستمر هنرآموزان می­‌شود و هم سبب اشتغالزایی جوانان و ایجاد رغبت و اشتیاق برای آموختن هنری که می­تواند هم منبع درآمدی برای آنان شود.

این بانو گفت: اردوهای جهادی بسیج سازندگی فرصتی برای انفاق است، هر لحظه­ این اردوها برایمان پله ­ای از نردبان صعود به قلّه­ قرب الهی فراهم می سازد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.