تازه ها

1396-06-22 11:34
کد مطلب: 70915
معاون امور استان های ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در اردبیل:
پرهیز از آموزش‌های تک بعدی در مدارس/ رسالت اصلی آموزش و پرورش فراموش نشود
حجت الاسلام درودی
معاون امور استان‌های ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش در اردبیل گفت:استفاده از دستورات قرآن در زمینه تربیت دانش آموزان از اصلی ترین رسالت های آموزش و پرورش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، نشست هم اندیشی ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با حضور اساتید و کارمندان دانشگاه فرهنگیان استان و معاونین امور استان ها در ستاد همکاری های حوزه و اموزش و پرورش کشور در پردیس دانشگاه علامه طباطبایی  این دانشگاه برگزار شد.
احمد نورمند سرپرست امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان اردبیل در این نشست به فعالیت های  فرهنگی و تربیتی این دانشگاه در طول سالتحصیلی اشاره کرد و گفت:استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه در برگزاری برنامه های فرهنگی از اولویتهای اساسی  مجموعه دانشگاه فرهنگیان است.

استفاده از دستورات قرآن در زمینه تربیت دانش آموزان از اصلی ترین رسالت آموزش و پرورش است
حجت الاسلام حسین درودی معاون امور استان ها در ستاد همکاری های حوزه و اموزش و پرورش کشور به بررسی تربیت از دیدگاه قرآن پرداخت و گفت: استفاده از دستورات قرآن در زمینه تربیت دینی دانش آموزان از اصلی ترین رسالت آموزش و پرورش و نهادهای وابسته به آن چون دانشگاه فرهنگیان است.
وی در ادامه سخنان خود به بررسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و مبانی و اصول و قوانین مربوط  به آن پرداخت و گفت: تربیت مداری از اصول اساسی این سند است.

درودی پرداختن به سه ضلع نورانی منشور قرآن، عترت و نماز در متن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از جمله ضروریات تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: دانش آموزان ما باید قلب محور و توحید محور پرورش یابند تا بتوانند در آینده انقلاب اسلامی مفید واقع شوند.

وی لازمه این کار را نگاه تربیتی چند بعدی دانست و گفت: امروز نباید در مدارس ما تنها به آموزش های تک بعدی و دانش محور اکتفا کرد.

معاون امور استان ها در ستاد همکاری های حوزه و اموزش و پرورش با بیان اینکه برای تربیت چنین نسلی نیاز به برنامه های مدونی است، خاطر نشان کرد: برای همین منظور ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در استان ها مبادرت به تشکیل کمیته های ویژه با مسئولیت نماینده ولی فقیه در استان ها کرده است.

علامه طباطبایی،الگوی تمام عیار علم و دانش است
علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش، علامه طباطبایی را مصداق واقعی و الگوی تمام عیار علم و دانش توصیف کرد و گفت: همکاران دانشگاه فرهنگیان با الگو گیری از این شخصیت ممتاز دینی و علمی باید استفاده کنند و در زمینه های اخلاق، رفتار، منش، زندگی مردم مطالعه کنند تا بتوانند در سایر زمینه های اجتماعی نیز موفق عمل کنند.

وی علت نگاه سکولار جامعه نسبت به دستگاه های فرهنگی را  عدم هماهنگی و همکاری این نهادها جهت هم افزایی فکری در خصوص اجرای برنامه های مشترک عنوان کرد و گفت: رسالت دانشگاه فرهنگیان در زمینه تربیت دانش آموزان و رفع شبهات مربوطه حیاتی است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سلامت تربیتی مدارس در سایه تربیت شایسته دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان شکل می گیرد و از این رو دارای حسیاسیت ویژه ای است که باید مورد توجه قرارگیرد.

 

تربیت مداری دینی از اصول اساسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.