تازه ها

پربیننده ترین

1396-06-15 12:43
کد مطلب: 70729
افزایش تصادفات جاده ای و غفلتی که همچنان ادامه دارد؛
وضعیت ایمنی جاده‌های استان اردبیل در آستانه هشدار
 وضعیت ایمنی جاده های استان در آستانه هشدار/ افزایش تصادفات جاده ای و غفلتی که همچنان ادامه دارد
وضعیت ایمنی جاده های مواصلاتی استان اردبیل در آستانه هشدار قرار گرفته و همین مسئله در غفلت مسئولان باعث افزایش تصادفات جاده ای شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از  صبح مغان، افزایش میزان تصادفات در کشور طی روزهای اخیر چند نکته را گوشزد میکند که علاوه بر اینکه باید مسئولان و دست اندرکاران حوزه  راه تدابیری در این خصوص بیندیشند بلکه عوامل راهنمایی و رانندگی نیز موظف به اجرای برخی راهکارها در بحث کاهش میزان تصادفات هستند.

هر چند مسئولان دولتی در حوزه راه و ماموران راهنمایی و رانندگی در حوزه اموزش و مراقبت از رفتارهای پرخطر رانندگان تلاش های گسترده ای در راستای کاهش جرایم رانندگی انجام داده اند اما اقدامات انجام یافته نتوانسته باید و شاید در کاهش آمار تصادف و میزان مجروحیت ها اثرگذار شود و میزان تصادفات جاده ای و مرگ و میرها نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته فوق العاده زیاد است.

حادثه اخیر فوت عده کثیری از دانش اموزان در حادثه تصادف اتوبوس حامل این دانش اموزان و تصادفات بزرگ و کوچکی که در کشور رخ می دهد زنگ خطری است که باید مسئولان تدابیری دراین زمینه اتخاذ نمایند.

 

 

به گزارش صبح مغان،، راههای ارتباطی در مناطق مختلف استان اردبیل نیز طبق مشاهدات عینی خبرنگار ما و گزارشات ارسالی مردمی به شدت در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و به هر گوشه ای از جاده های استان که نگاه میکنیم صحنه های غمباری را مشاهده میکنیم که برخی از مسیرها سالهاست که هیچ بهسازی در ان انجام نشده و شهروندان در این خصوص به شدت گلایه مند هستند.

با این حال با توجه به تاثیر منفی وضعیت نامطلوب جاده ها در افزایش تصادفات، برخورد پلیس اما می تواند راهگشا باشد.

  با توجه به اینکه مهمترین وظیفه راهنمایی و رانندگی حفظ جان مردم است لذا اجرای شدید مقررات رانندگی و ارائه توصیه های ایمنی به رانندگان و بحث راهنمایی کردن قبل از تسلیم هرگونه جریمه می تواند از نظر روانی گام موثری در بهبود و کیفی سازی نحوه رانندگی رانندگان داشته باشد.

جاده ای که تصویرش را در زیر مشاهده می کنید بخشی از مسیر مغان به اردبیل است که در وضعیتی اسف بار قرار دارد و رانندگی دراین مسیر را برای هر راننده ای سخت و دشوار کرده است.

 

 

با این همه هر چند تلاش هایی در جهت رفع مشکلات جاده ها  قدم برداشته شده اما با توجه به اینکه در استان اردبیل مناطق مختلفی از جهات مختلف همچون گردشگری که سالانه هزاران نفر برای گردش و سفر وارد استان می شوند این نکته را حائز اهمیت می کند که در صورت عدم کیفی سازی جاده های ارتباطی تکرار حوادثی همچون حادثه اخیر تصادف اتوبوس حامل دانش اموزان که به اردوی تفریحی اعزام شده بودند محتمل خواهد بود!

شهرستانهای  واقع در منطقه مغان هم که در تامین بسیاری از اقلام و محصولات کشاورزی در کشور حرف اول را می زند برخورداری از جاده مناسب را حق طبیعی خود می داند زیرا که انتقال محصولات از جاده های مناسب به مراتب با صرفه تر از جاده هایی خواهد بود که وضعیت نامناسبی دارند.
گزارش از بهروز پیری

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.