تازه ها

پربیننده ترین

1396-05-26 03:41
کد مطلب: 70094
	افت محسوس ورزشهای تیمی و باشگاهی گیوی در۱۰سال اخیر/اسپانسرها بیشتر به ورزش اهمیت دهند
پیشکسوت فوتبال گفت: فعالیت هیات های ورزشی و همینطور ورزشهای تیمی و باشگاهی شهر گیوی در۱۰سال اخیر به طور محسوسی کاهش یافته است که می توان چالش این معضل ورزشی را عدم حمایت اقتصادی، نبود اسپانسر و همچنین وجود معضلات اجتماعی در سطح جامعه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، صادق هدایتی با بیان اینکه در فعالیت ده سال اخیر هیات‌ها، ورزشهای تیمی و باشگاهی افت محسوسی در سطح شهرستان مشاهده می شود، گفت: متاسفانه بدلیل نبود حمایتهای مالی بسیاری از هیات های ورزشی و فعالیت در حوزه ورزش های تیمی را از دست داده ایم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه سرانه ورزشی شهرستان کوثر با 13 سالن بیشتر از حد نصاب کشوری است اما کمبود 85 درصدی ورزشکاران، هوارادان، هیات ها و رواج معضلات اجتماعی و مجازی نسبت به 10 سال اخیر باعث شده است اکثر سالن های ورزشی تعطیل و برخی نیز نیمه فعال باشند.

این پیشکسوت فوتبال اظهار داشت: سال های گذشته نه تنها تیم ها و هیات های متعدد در بخش های ورزشی واقع در شهر گیوی فعالیت داشتند بلکه تیم های منتخب روستایی و شهری نیز برای برگزاری مسابقات در زمین چمن مناطق یک و دو شهری گیوی و همچنین در سالن های ورزشی منطقه تدارک دیده می شد؛ اما هم اکنون به خاطر شرایط اقتصادی، عدم حمایت های مادی، نبود اسپانسر و بدلیل آنکه زیرساختهای اقتصادی خوبی برای حمایت از این ورزشها وجود ندارد آسیب بیشتری به تیم های شهرستان وارد شده و در نتیجه هیات های انگشت شماری در حال فعالیت هستند.

هدایتی خاطر نشان کرد: در مسابقات جام رمضان تیم های متعدد ورزشی بخصوص فوتسال طرفدار بسیاری داشته و تیم های ورزشی بیشتری در حال فعالیت بودند، اما اخیراً هیچ تیمی برای برگزاری مسابقات جام رمضان وجود نداشته و درنتیجه جام رمضان گیوی تنها در تیم منتخب منطقه یک و دوی شهری در بازی با تیم خلخال خلاصه شد.

این پیشکسوت ورزشی مشکل ورزش کوثر را عدم حمایت از ورزشکاران حرفه ای در رشته های متعدد و نبود پشتوانه مالی هیات ها دانست و گفت: در این زمینه مسئولان در تلاش باشند تا سهم ورزش را از هیات های استانی گرفته و در جذب سرمایه گذار و اسپانسر تلاش کنند.

هدایتی در پایان تصریح کرد: مشکل مالی تیم های ورزشی و هیات ها را می توان با کمک گرفتن از خیران، همشهریان مقیم دیگر استانها، حمایتهای مالی صنایع بزرگ و جذب سرمایه گذار مرتفع کرد، به شرطی که مسئولان هیات ها و تیم ها با اداره ورزش و جوانان همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.