تازه ها

1396-05-23 23:00
کد مطلب: 70013
با استقبال گسترده مردم، سومین جشنواره طبخ آبزیان و غذاهای دریایی در خلخال برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ازناو ، شامگاه امروز با حضور گسترده مردم و مسئولین کشوری و استانی سومین جشنواره طبخ غذاهای دریایی و آبزیان در سالن ورزشی شهدای خلخال برگزار شد.

در این مراسم مجید کوق مشاور رئیس سازمان شیلات ایران و مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به سوالات در سخنانی، عمده هدف شیلات کشور از برگزاری چینین برنامه‌هایی را فراهم سازی بستری برای توسعه استان های غیر ساحلی در تولید آبزیان عنوان کرد و گفت: امسال بیش از یک میلیون 90 هزار تن، محصول آبزی پروری کشور بوده است.

وی اظهار کرد: در برنامه جدید شیلات هدف این است که دست به دریا نزنیم و در 24 استان غیر ساحلی با توسعه استخرهای پرورش ماهی، فرصت بازسازی محیط های دریایی را فراهم کنیم.

مجید کوق با بیان اینکه روش‌های جدید پرورش آبزیان در قفس در اولویت است گفت: استان اردبیل نیز فرصت های خوبی در زمینه شیلات دارد و می توان با برگزاری این گونه جشنواره ها، توان گردشگری استان را نیز بالا برد.

مشاور رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این جشنواره نشان دادن ضرورت وجود ماهی در سبد غذایی مردم است گفت: خوسبختانه با استقبالی که مردم خلخال از این جشنواره داشتند، نشان دادند که علاقمند به غذاهای دریایی و آبزی هستند.

در این مراسم علی علایی شهردار خلخال نیز در سخنانی از تلاش‌های مسئولان در پایه ریزی جشنواره تقدیر کرد و گفت: ما هم تلاش می کنیم همپای مسولین خلخال، خدمات خوبی را به مردم ارائه دهیم.

دراین مراسم صحرایی مسول روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در سخنانی ضمن اشاره به آیات شریف قرآن در خصوص غذاهای دریایی گفت: وجود ماهی در سفره غذایی به عنوان منبع سرشاری از ویتامین‌ها،ضروری است.

در ادامه با حضور معاون منابع انسانی استاندار اردبیل و سایر مسئولین از نفرات برتر این جشنواره تحلیل شد.

در این جشنواره فریبا دربندی‌زاده با 87 امتیاز، سمیه هدایتی با 82 و توران رفیعی با 80 ا متیاز به عنوان نفرات برتر جشنواره معرفی شدند.

 به گزارش ازناو، در این مراسم موسیقی زنده محلی در محل سالن ورزشی شهدای دوهزار نفری خلخال اجرا شد.

 

گزارش :  سید مصطفی مرادخانی

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.