تازه ها

پربیننده ترین

1396-05-21 01:18
کد مطلب: 69924
 آتش سوزی در 2 روستای کوثر/47 گوسفند در آتش سوخت
در آتش سوزی شب گذشته در روستاهای بنماران و بخش فیروز کوثر، طویله، علوفه پاییزه و بیش از 47 احشام و گوسفند برخی از دامداران منطقه در آتش سوخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، در آتش سوزی شب گذشته در روستای بنماران شهرستان کوثر 47 گوسفند، طویله و علوفه پاییزه برخی از دامداران در آتش سوخت و خسارت سنگینی را برای آنان به بار آورد.

به گفته یکی از آتش نشانان کوثری، این اتفاق ناگوار بر اثر اتصال و سوختگی کابل برق رخ داده که باعث سوختن علوفه پاییزه پشت بام شده بود.

به دنبال آتش سوزی علوفه، آتش به تدریج به داخل طویله نفوذ کرده و بخشی از احشام دامداران و طویله را نیز از بین برده است.

مشابه همین اتفاق در بخش فیروز شهرستان کوثر رخ داده است که در آن نیز علوفه و طویله برخی از دامداران در اثر آتش سوخته است.

نیروهای امدادی از جمله هلال احمر و آتش نشانان کوثری بلافاصله در محل های مذکور حضور یافته  آتش را مهار کرده اند اما با این وجود کمبود تجهیزات، ماشین آلات و نیروهای آتش نشانی شهرستان کوثر در این رویدادهای تاسفبار بیشتر به چشم می خورد، بطوری که پس از این 2 رویداد، کانال ها و گروه های تلگرامی نیز به این بحث پرداخته و نبود امکانات آتش نشانی را به رخ مسئولین می کشند.

 "حادثه هیچگاه خبر نمی دهد"، با پرداختن به این مقوله، مسئولین امر می بایست در تامین و تجهیز ماشین آلات آتش نشانی برای شهرداری شهر گیوی و همچنین مدیریت بحران شهرستان در راستای خدمات رسانی به شهر و روستاهای کوثر تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

کوثر تنها 3 خودروی آتش نشانی در سطح شهرستان دارد که 2 مورد آن هم مینی‌خودروهای آتش نشانی می باشد و تنها درصد کمی از آتش سوزی های منطقه را می توانند مهار کنند.

بار ها و بارها کمبود ماشین آلات آتش نشانی در شهرستان کوثر به هنگام وقوع آتش سوزی مراتع، سردخانه، علوفه و ... به ملموس مشاهده شده و گوش زد نیز شده است ولی این شهرستان همچنان از داشتن امکانات آتش نشانی کم بهره است.

می طلبد مسئولین مدیریت بحران شهرستان کوثر در خرید و تجهیز ماشین آلات آتش نشانی برای شهرستان اقدامات شایسته ای انجام دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.