تازه ها

پربیننده ترین

1396-05-20 15:43
کد مطلب: 69914
کشور ما لنگ مدیریت است نه تحریم/باید به جای سرمایه گذاری در کاسپین در صنایع خرد و زودبازده سرمایه گذاری کنیم/مسئولان کوثری باید
خطیب جمعه کوثر گفت:کشور ما لنگ مدیریت است نه تحریم اتحادیه اروپا و امریکا؛ دزدی از کار و تولید پیشرفت را برای کشور میسر نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، حجت الاسلام والمسلمین بیگی در خطبه های نماز جمعه این هفته کوثر با اشاره به 21 مرداد، روز حمایت از صنایع کوچک اظهار کرد: تاکید موکد رهبر انقلاب در حمایت از صنایع کوچک می بایست مد نظر مسئولان کشوری بالاخص استان اردبیل و شهرستان کوثر باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه در سطح شهرستان این مهم عملیاتی نشده و صنایع کوچک و زود بازده کوثر همانند شهرک صنعتی گیوی همچنان در رکود به سر می برد؛ برخی ها هستند که با نام سرمایه گذاری و بخش خصوصی وام های بسیاری برای ایجاد و راه اندازی کارخانه جات و ... اخذ کرده اند ولی متاسفانه پروژه را به مرحله عملیاتی نرسانده اند، این عمل آنها حرام است.

خطیب جمعه کوثر با بیان اینکه تاکید رهبر انقلاب است که برای توسعه و پیشرفت منطقه می بایست از صنایع کوچک و زود بازده آغاز کنیم، گفت: گیوی برند کشوری "به" را دارد ولی عنوان این محصول از آن اصفهانی هاست، چرا پیگیری های لازم در خصوص برگزاری جشنواره ای مختص این برند کشوری انجام نیافته است، کمیته امداد امام خمینی(ره) کوثر در خصوص زکات رتبه دوم استانی را کسب کرده چرا در این خصوص مانوری در استان صورت نمی گیرد تا مجوز احداث سیلو صادر شود؛ در صورتی که کوچکترین محصولات یا اقدامات مسئولین دیگر شهر ها در قالب جشنواره استانی و کشوری به مردم و دیگر مخاطبان به نمایش در می آید.

وی تصریح کرد: متاسفانه یک عده ای از مسئول در خوابند و برخی ها نیز با پلاک قرمز 9 سرکار می آیند و 14 می روند، این درد آور است که می طلبد نماینده شهرستان و فرماندار نسبت به بومی سازی مسئولین شهرستانی اقدام کنند تا حداقل دردی از درد های مردم منطقه بر طرف شود.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی اضافه کرد: مردم، بخش های خصوصی، سرمایه گذاران به جای اینکه اموال و سرمایه های خود را در جایی همچون کاسپین و فرشتگان سرمایه گذاری کنند، در صنایع خرد و کوچک و زود بازده که بی شک سرمایه عظیم اقتصادی و همچنین رشد و توسعه منطقه ای را موجب می شود، سرمایه گذاری کنند؛ در باغات ما 700 نوع گیاه تولید می شود، چرا تمهیدات کشت و استفاده بهینه از این نعمت الهی در صنایع تبدیلی، خرد و کوچک صورت نمی گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کشور ما لنگ مدیریت است نه تحریم اتحادیه اروپا و امریکا، دزدی از کار و تولید پیشرفت را برای کشور میسر نمی کند، به عنوان مثال اگر صنعت خودروسای از کار و تولید خود دزدی نمی کند چرا آمار کشته شدگان چند سال اخیر برابر است با کشته شدگان 8 سال دفاع مقدس؟!؛ این عمل خیانت است؛ مسئولین و بخش های خصوصی و ... تولید و اشتغال را به معنای واقعی کلمه عملیاتی کنند.

خطیب جمعه کوثر همچنین از مسئولین تبلیغات اسلامی کوثر خواست تا با فعال سازی انجمن های مساجد نسبت به راه اندازی تشکل ها و انجمن های اسلامی اقدام کنند.

امام جمعه کوثر با تبریک سالروز بازگشت آزادگان افزود: آزادگان و ایثارگران می بایست خاطرات خود را با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران بصورت یک کتاب منتشر کنند، نسل جوان و دانش آموزان این روز ها نیاز مبرم به شناخت دوران 8 سال دفاع مقدس دارند؛ اگر شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان نبودند خیابان های ما هم اکنون همانند خیابان های موصل بود.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی خاطر نشان کرد: مدیریت شهری گیوی لنگ مدیریت است، فصل کار در حال اتمام است ولی عملیات آسفالت خیابان ها و معابر آغاز نشده است، نباید اجازه داد برخی ها با اقدامات و تحرکات ناشیانه مانع توسعه و پیشرفت شهر شوند؛ واقعاً باید حجالت کشید؛ یک جدول صاف در دور میادین و بلوار ها نداریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.