تازه ها

پربیننده ترین

1396-05-18 13:39
کد مطلب: 69868
اندر حکایت احوالات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در استان اردبیل؛
کارخانه آرتاویل تایر اردبیل دست به دامن لاریجانی شد+سند
سندی به دست آمده است که نشان می دهد واحدهای تولیدی استان اردبیل ناامید از تدبیر مشکلاتشان از سوی این مسئولان به مقامات کشوری پناه برده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، 4سال از مدیرت دولت یازدهم گذشت، یک سوم مهلت 4 ساله دولت دوازدهم نیز گذشت، دست آوردهای مهمی نصیب استان اردبیل شده است!.

از طرح های کلنگ بر زمین خورده و فراموش شده، خط و نشان کشیدن به آمدن سرمایه گذار و گرفتار شدن در گرداب بروکراسی، کارشکنی و نبود صلابت و اقتدار کارگشایی، اعمال سلیقه و قوانین جزیره ای سهم واقعی و عملی اردبیل از مقوله توسعه بوده است.

مشکلات و معضلات ذوب آهن، سبلان پارچه و ناله دیگر تولید کنندگان از رکود و مالیات های سنگین و ارزش افزوده یک طرف و زنگ خطر چالش کارخانه ارتاویل تایر گلسدتون در اردبیل از طرفی دیگر آینده ناخوش آیندی برای استان محروم و مرزی اردبیل ترسیم کرده است.

کارخانجات بزرگ اردیبل یکی پس از دیگری با بحران مواجه شده اند که در صورت تعطیلی بر اعتراض های بیشتر کارگران منتهی خواهد شد.

طبق پیگیری های خبرنگار ما از دستگاه های اجرایی ماه گذشته بزرگترین واحد تولیدی لاستیک گلدستون در اردبیل حقوق کارگران خود را با دریافت وام پرداخت کرده است.

واردات بی حساب و کتاب لاستیک های چینی نامرغوب و ارزان به کشور و استان ما و عدم حمایت از تولیدات این مجموعه بزرگ، آن را با چالش جدی هزینه – درآمد مواجه کرده است.

این در حالی است که اتاق بازرگانی و اصناف می تواند از تولیدات بومی لاستیک های مرغوب این کارخانه در استان حمایت کند علاوه بر این دستگاه های دولتی و سازمان ها نیز با خرید محصولات این کارخانه می توانند با رفع نیازمندی های خود از محل تولیدات داخلی و بومی با کیفیت از بحرانی شدن بیکاری و تعطیلی احتمالی این مجموعه بزرگ جلوگیری کنند.

حقیقت ماجرا این است که در بیشتر کالا و محصولات دست های کثیف و بی رحمی در پشت پرده وجود دارد که با واردات کالاهای مشابه داخلی به قیمت و کیفیت نازل و صرف کسب سودها و ثروت های آنچنانی به ریش تولیدکننده داخلی می خندد و از تعطیلی واحدهای تولیدی و افزایش آمار بیکاری نیز هیچ ابایی ندارد.

امیدواریم با توجه ویژه و حمایت از کارخانه آرتاویل تایر گلدستون از سوی مسئولان و نمایندگان مجلس نه تنها از تعدیل نیرو یا تعطیلی آن جلوگیری شود بلکه واحدها و بخش های جدید احداث شده در سنوات گذشته افتتاح و به چرخه تولید و جذب نیروی انسانی و بیکار منجر شود.

علاوه بر پیگیری های ما سرمایه گذاران و تولیدکنندگان زیادی طی تماس و ارائه اسناد از وضعیت حمایت از تولیدکننده ها و سرمایه‌گذاران در استان به شدت ابراز تاسف و پشیمانی کرده اند که به مرور در این رسانه خبری و تحلیلی با استناد به اسناد انتشار خواهد یافت.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.