تازه ها

پربیننده ترین

1396-05-18 13:17
کد مطلب: 69864
کارشناس اجتماعی مرکز آرامش در اردبیل گفت: راه های زیادی برای حفاظت از فرزندان در برابر مطالب مضر اینترنتی وجود دارد که البته هیچ یک از این روش ها خالی از اشکال نیست بنابراین انتخاب هریک به نوع زندگی افراد بستگی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما ، به نقل از بانوی کوثر ، رقیه حضوری کارشناس اجتماعی مرکز آرامش اردبیل گفت: اعتیاد دارای اثرهای روانی است که بر کارکرد مغز ،روحیه، عاطفه و درک فرایند اندیشیدن تاثیر می گذارد بنابراین فرد معتاد از نظر روانی و روحی تعادل لازم و کافی را نخواهد داشت.

وی گفت: همین امر ممکن است سبب دور کردن و راندن فرد معتاد از اجتماع گردد و این امر کارکرد و پیامدهای نامناسبی را برای اجتماع به دنبال خواهد داشت . باز اجتماعی شدن فرد معتاد نیز چرخه ای زمانبر، سخت و هزینه بر است.

حضوری به علایم استعمال مواد مخدر اشاره کرد و گفت: تغییرات شخصیتی، وضع ظاهری، فعالیت های اجتماعی، وضعیت تحصیلی از جمله تاثیرات مواد مخدر و اینترنت می باشد.

وی به استفاده مواد مخدر از طریق اینترنت اشاره کرد و گفت: از آنجا که جوانان و نوجوانان نسبت به مواد مخدر کنجکاوند اینترنت به مکانی خطرناک برای آنها تبدیل شده است.

حضوری بیان کرد: از طریق اینترنت نه تنها امکان خرید داروهای مخدر آن هم بدون نسخه وجود دارد،بلکه بسیاری از افراد و باندها از این راه اقدام به فروش مواد خطرناکی چون داروهای رژیمی ،داروهای گیاهی ،مواد مصنوعی ،ترکیبی و استروئیدی به تمامی افرادی می کنند که توانایی پرداخت هزینه آن را دارند.

 

کارشناس اجتماعی در خصوص حفاظت فرزندان در برابر مطالب مضر اینترنتی افزود: راه های زیادی برای حفاظت از فرزندان در برابر مطالب مضر اینترنتی وجود دارد که البته هیچ یک از این روش ها خالی از اشکال نیست بنابراین انتخاب هریک به نوع زندگی افراد بستگی دارد.

 

وی ادامه داد: زمان استفاده از اینترنت را محدود سازید با خرید نرم افزارهای مربوطه مدت زمانی که کودک می تواند وارد اینترنت شود را محدود کنید.با استفاده از ابزار کنترل کننده وب سایت هایی را که فرزند شما وارد آن می شود را پیگیری کنید.

حضوری یادآورشد: اغلب اداره کنندگان وب سایت های مدافع مواد مخدر فکر می کنند با ارائه تکذیب نامه می توانند خود را از بررسی های قانونی تبرئه نمایند. با قرار گرفتن چنین تکذیب نامه هایی روی وب  سایت های آنان که حاوی اطلاعات زیادی راجع به ترویج فرهنگ مواد مخدر و مصرف ان هستند می توان فهمید که این تکذیب نامه ها فاقد حسن نیت می باشند.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.