تازه ها

پربیننده ترین

1396-04-28 12:53
کد مطلب: 69211
نامه ای به قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت؛
آقای وزیر ؛ از حادثه بیمارستان «بیله سوار مغان» با خبر باشید!
آقای وزیر ؛ از حادثه بیمارستان «بیله سوار مغان» با خبر باشید!
یکی از نویسندگان و خبرنگاران خطه مغان در یادداشتی به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اوضاع بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار را به رشته تحریر در اورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از  صبح مغان، یکی از نویسندگان و خبرنگاران خطه مغان در یادداشتی به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اوضاع بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار را به رشته تحریر در اورده است.

مشروح مطالب را در ادامه بخوانید؛

جنای آقای قاضی زاده هاشمی وزیر تلاشگر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اطلاعتان می رسانیم،  کودکی در بیمارستان امام خمینی (ره) بیله سوار مغان بخاطر بی توجهی پزشک معالج و کادر تنها بیمارستان این شهر مرزی توانایی جسمی دست خود را از دست داده و موجب بروز خسارت شده است.

داستان از انجا اغاز می شود که بهنگام‌تولد کودک به خاطر برخی مسائل مالی، دکتر معالج وی توجهی به زایمان نمی کند اما چون زمان زایمان فرا می رسد دکتر بخاطر فریادهای مادر جهت کمک‌به زایمان حاضر می شود که دیگر کار از کار گذشته بود .

دکتر مربوطه بخاطر بی تجربگی و یا استرس از مرگ مادر و کودک دست کودک در حال تولد را گرفته و می کشد و این باعث قطع برخی رگ ها شده و دست کودک به حالت بی حسی در آمده است.

حال خانواده کودک که نیاز مالی ندارند شکایت به اداره بهداشت بیله سوار می کنند اما با بی توجهی مسئولین و کادر بیمارستان روبرو شده و تنها کمیسیون ۵% دیه را جهت پرداخت جریمه به کودک اعلام‌می کند درحالی که برخی پزشکان‌هزینه پزشکی جهت بهبود کودک را بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان اعلام‌ کرده اند.

آقای قاضی زاده هاشمی جهت اطلاع باید بگویم این حادثه نشان داد نه تنها نظام تحول سلامت بهداشت نتوانسته مشکل عدم وجود پزشک متخصص شهر بیله سوار را حل نماید بلکه هیچ‌ توجه مناسبی به بیماران و ارباب رجوع نمی شود.

آقای وزیر آیا اگر فرزند شما در یک بیمارستان دولتی اینچنین مورد بی مهری قرار می گرفت و در آستانه فلج‌ شدن بود واقعا سکوت اختیار می کردید؟

آیا فکر نمی کنید شهرهای مزری در وزارت شما مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته است؟

جناب آقای قاضی زاده هاشمی با تمام احترامی که به جامعه بزرگ بهداشت و درمان خصوصا خانواده بزرگ پرستاران و پزشکان دارم اما حقیقتا نظام تحول سلامت بهداشت دردی از مردم، حداقل در شهر کوچک مرزی همچون بیله سوار نکرده است اما درد پزشکان را بخاطر حق بیشتر، درمان کرده است.

آقای دکتر آیا باید مدرسه ای آتش بگیرد تا به کودکان این سرزمین دلمان بسوزد یا اتوبوسی به دره سقوط کند تا هیاهوی آن حس انسان دوستی شما را بیدار کند؟

جهت اطلاع باید بگویم که مردمان اینجا یعنی بیله سوار مغان بیشترین کمک مالی و نیروی انسانی را در منطقه تقدیم انقلاب، جنگ و کشور کرده است و برخورد شایسته دولتمردان در حق مردم بیله سوار بخش کوچکی از وظیفه ذاتی انهاست که باید نسبت به مردم انجام دهند.

خبر از حسین کوهی زرگر

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.