تازه ها

1396-04-26 15:30
کد مطلب: 69154
به اعتقاد روانشناسان تک تک اعضای جامعه در پیداش قاتل سریالی نقش دارند این قبیل افراد همواره مورد تبعیض بوده‌اند و از سوی دیگر بداخلاقی های اجتماعی آنها را سرخورده‌تر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، شاید ندانید اما تقریبا اغلب قاتل‌های سریالی روزگاری حیوان آزار و حتی حیوان کش بوده‌اند آنها اولین تجربه‌های بی رحمی و قساوت خود را روی حیوانات تمرین کرده اند.
در کودکی که زور کودک به پدر و مادر نمی‌رسد خیلی راحت به حیوانات آزار می‌رساند؛ اگر ببینید کودکی به شدت حیوان آزاری می‌کند بدانید این یک علامت و زنگ خطر است.
به اعتقاد برخی روانشناسان اینکه چه عواملی باعث می‌شود یک قاتل سریالی به وجود ‌آید به عوامل متعددی از جمله بیماری‌های روانی مادرزادی (جهش های ژنتیکی)، بداخلاقی‌های اجتماعی شامل تبعیض ها، دروغ گویی‌ها و اتفاقاتی که اثراتش جمعی است، بستگی دارد.
ممکن است افراد خانواده با ندانم کاری‌ها و بداخلاقی‌های مفرط در پیدایش یک قاتل سریالی سهیم شوند اما همه این عوامل در نهایت منجر به یک عارضه خطرناک می شود که تقریبا هسته اصلی شکل‌گیری قاتل سریالی است، عارضه ای که به آن تروما می گویند.
تروما یعنی اینکه برای فرد در دوران کودکی و یا بعد از دوران کودکی اتفاق ناگواری می‌افتد که اثرات روانی بسیار منفی دارد اگر به این اثرات توجه نکنیم و تروما درمان نشود به صورت یک انرژی منفی انباشت شده در فرد قرار می‌گیرد و یک جایی و یک زمانی بیرون خواهد زد و شکل جنایت به خودش خواهد گرفت.

عواملی که در شکل گیری تروما نقش دارد
اگر کودکی کتک کاری پدر و مادر را ببیند و مواردی از این قبیل به اندازه‎ای شدت آثار منفی را در ذهن کودک بیشتر می‌کند که تبدیل به تروما می‌شود؛ اینها در ذهن کودک باقی می ماند تا بزرگ شود و زورش برسد؛ کودک تا زمان بزرگ شدن در ذهن خود می جنگد و انتقام می‌گیرد وقتی زورش رسید انتقام را به شکل واقعی در جامعه بروز می دهد.
به اعتقاد روانشناسان تک تک اعضای جامعه در پیداش قاتل سریالی نقش دارند این قبیل افراد در دوران کودکی به سختی شکنجه شده اند آنها همواره مورد تبعیض بوده‌اند و از سوی دیگر بداخلاقی های اجتماعی آنها را سرخورده‌تر کرده و هنگامی که قدرت انتقام را در خود پیدا کرده قتل‌هایشان را آغاز کرده اند.
بهتر است منکر سهم خود به عنوان پدر و مادر، دوستان قاتل‌های سریالی همچون اصغر قاتل، مجید سالک‌محمودی، غلام رضا خوشرویی(خفاش شب)، محمد بیجه (سگ کش)، فرید بغلانی و اسماعیل جعفرزاده نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.