تازه ها

1396-04-26 11:09
کد مطلب: 69148
گزارشی از مرمت و بهسازی مسجد امام حسین(ع) شهر اصلاندوز/
لزوم کمک خیرین و نهادها برای تکمیل کامل مسجد+تصاویر
مسجد 6 ساله حضرت امام حسین (ع) شهر مرزی اصلاندوز مغان علیرغم تکمیل و بهره برداری کامل هنوز سرویس بهداشتی ندارد که نیازمند کمک خیرین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ارس تبار،اصلاندوز با جمعیت 33 هزار نفری که هشت هزار نفر آن در خود شهر  در نقظه صفر مرزی ایران و آذربایجان قرار دارد زندگی می کنند.

پرداختن به معنویات در شهرهای مرزی از اهمیت خاصی برخوردار است این شهر تاریخی تا 6سال پیش فقط یک مسجد داشت که جوابگوی این تعداد جمعیت نبود اما از سال 90 کار احداث سه مسجد در اصلاندوز آغاز شد که  مسجد امام حسین (ع) یکی از بزرگترین مسجد شهر جمعیت 3 هزار نفری را پوشش می دهد.

مسجد حضرت امام حسین (ع) در ماه محرم پذیرای عزاداران زیادی از جوانان و ریش سفیدان محل بوده بطوریکه موج علاقه مردم این منطقه به اهل بیت (ع) زبانزد عام و خاص شده است.

کار ساخت این مسجد در زمینی به مساحت 880 مترمربع و با زیر بنای 680 مترمربع در سال 1390 رسما آغاز شد در مدت 6 سال از احداث آن فضای داخلی مسجد کاملا تمام شده است و فضای بیرونی مسجد نیز هم اکنون در مرحله اجرای سنگ نماست.

برای فضای داخلی این مسجد تزیینات زیبایی صورت گرفته است که از آن جمله می توان به پرورش 300 گل در جای جای مسجد نام برد که آقای ارسلان اشرفی مسئول نگهداری این گلهاست.

مسجد حضرت امام حسین (ع) شهر اصلاندوز که تاکنون با همیاری و مشارکت اهالی ،خیرین منطقه و مسئولان و نهادها از جمله سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز به مرحله تکمیل رسیده و نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه شده است،به دلیل نبود اعتبارات لازم سرویس بهداشتی ندارد که از این بابت نیز در انتظار کمکهای خیرین مسجد ساز ،نهادها و شما مخاطبین این سایت است.

"عین اله فهیمی" عضو هیات امنای مسجد امام حسین (ع) در گفت‌وگو با ارس تبار گفت: در راستای کمک رسانی به مسجد حضرت امام حسین (ع) شماره حساب 0104170138006 نزد بانک صادرات بنام آقایان عین اله فهیمی ،شکر فرهادی و محرم نوری زاده هیات امنای این مسجد برای دریافت کمک‌های نقدی مردم و خیرین اعلام می‌شود.

گفتنی است، آذرماه سال گذشته از سوی سپاه ناحیه عشایری ساختمان دو طبقه پایگاه بسیج شهید واحدی برادران و پایگاه حضزت معصومه خواهران در جنب مسجد امام حسین(ع) اصلاندوز تاسیس و افتتاح شد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.