تازه ها

1396-04-26 10:24
کد مطلب: 69141
 برنامه پاکسازی ورودی شهر گیوی به مناسبت روز جهانی "بدون پلاستیک"
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، ورودی و خروجی شهر گیوی با مشارکت جوانان ودکارکنان اداره حفاظت محیط زیست کوثر پاکسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، به مناسب گرامیداشت روز جهانی بدون پلاستیک مسیر ورودی و خروجی شهر گیوی به طرف اردبیل با مشارکت دوستداران محیط زیست و انجمن مردم نهاد زیست گیوی پاکسازی شد.

  رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر در حاشیه این برنامه پاکسازی گفت: کیسه های پلاستیکی به علت ماندگاری طولانی مدت در محیط و تاثیر آن در آلودگی آب و خاک، اثرات مخربی بر محیط زیست دارند.

مهدی کسائی افزود: دفن زباله های پلاستیکی به معنای محو شدن یا نابودی این مواد سمی نیست بلکه آن ها را وارد زنجیره غذایی و آب‌های زیرزمینی می کند.

کسائی گفت: خرید کالاهایی با کمترین میزان پلاستیک و استفاده از کیسه های پارچه ای هنگام خرید از جمله فعالیت هایی است که می توان در جهت کاهش تولید زباله های پلاستیکی انجام داد.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال 96 تاکنون هفت برنامه پاکسازی محیط زیست به همت انجمن مردم نهاد زیست گیوی و نمایندگی حفاظت محیط زیست کوثر در مناطق مختلف این شهرستان اجرا شده است.

 

 برنامه پاکسازی ورودی شهر گیوی به مناسبت روز جهانی "بدون پلاستیک"

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.