تازه ها

پربیننده ترین

1396-04-24 17:58
کد مطلب: 69089
این روزها محصول پیاز در اصلاندوز با روند افزایش قیمت روبروست و این سیر صعودی فشاری بر اقشار کم درآمد جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ارس تبار،در حالی که طی روزهای اخیر گرانی پیاز یکی از مشکلات در بازار محصولات کشاورزی تبدیل شده است قیمت هر کیلو در اصلاندوز به 4 هزار تومان رسیده که اقشار کم درآمد منطقه قادر به خریدن این محصول پرمصرف در سبد خانوار نیستند.

بر این اساس نائب رئیس اتحادیه بار فروشان هفته گذشته کاهش تولید را سبب افزایش قیمت پیاز از کیلویی ۴۰۰ تومان در سال گذشته به ۳۵۰۰ تومان در سال جاری اعلام کرد.

علی قربانی با اشاره به اینکه دولت خرید تضمینی پیاز را چند سال انجام نداده است ، افزود: تعطیل شدن این رویه از سال گذشته تا کنون سبب کاهش سطح زیر کشت وکاهش تولید پیاز شده است.

وی توسعه نیافتن صنایع تبدیلی را از دیگر مشکلات مازاد محصولات و فرآوری آنها می داند که می تواند در تنظیم بازار و جلوگیری از این نوع مشکلات اثرگذار باشد.

نائب‌رئیس اتحادیه بارفروشان بروز سیل در بندرعباس و جیرفت را نیز دیگر دلایل کاهش تولید اعلام کرد و افزود: این اتفاق نیمی از محصولات پیاز در این منطقه را از بین برده است.

قربانی گفت: سرمازدگی محصولات اصفهان و دزفول نیز کاهش عرضه پیاز را به‌همراه داشته است ، در حالی که محصولات این استانها هم‌اکنون باید در بازار عرضه می‌شد.

وی افزود: این مشکل با ورود محصولات دیگر استانها در 20 تا 25 روز آینده برطرف خواهد شد.

این در حالیست که نائب رئیس اتحادیه بار فروشان قیمت هر کیلو پیاز را 3 هزار و 500 اعلام می کند بطوری که در شهر مرزی اصلاندوز این مبلغ به 4 هزار تومان رسیده است.

امیدواریم مسئولان مربوط برای کاهش قیمت پیاز و دیگر محصولات پرمصرف خانواده ها اقدامات جدی بعمل آورند.

شهر اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.