تازه ها

پربیننده ترین

1395-11-09 13:01
کد مطلب: 63006
بی تفاوتی محض به نارضایتی نرخ گاز مشترکین/
زمستان سپری شد؛ روسیاهی به شرکت گاز استان اردبیل ماند!
علی رغم گلایه و اعتراض های گسترده مردمی محاسبه نرخ صعودی گازبهای مشترکین استان اردبیل در قبض ها ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، علی رغم گلایه و اعتراض های گسترده مردمی در شبکه های اجتماعی، فضای مجازی و رسانه ها محاسبه نرخ صعودی گازبهای مشترکین در قبض ها ادامه دارد.

 حدوداً از برج 4 سال جاری دق الباب ماموران شماره خوان کنتور گاز و صدور قبض های صعوی در اردبیل و برخی شهرها مردم را زهر ترک کرده و دو یا سه برابر شدن نرخ گاز مصرفی در منطقه سردسیر استان اردبیل به شدت موجب نارضایتی مردم شده است.

 

اعمال نرخ ارزان بهای گاز مصرفی برای استان اردبیل به عنوان منطقه سردسیر و کوهستانی همانند سایر استانهای مشمول، شعار زیبایی بوده که فقط به کام برخی نمایندگان مدعی و صندوق های رای انتخاباتی آنها در ادوار گذشته بوده و هم اکنون نیز اقدامات قابل اجرایی و ملموسی از سوی مجمع نمایندگان استان اعمال نشده است.نکته جالب این که استان های مناطق جنوب کشور با وجود این که گرمسیر محسوب می شود از امتیاز محاسبه ارزان گاز بها بهرمنده هستند.

 

از برج 6 به بعد هوای منطقه سردسیر اردبیل و شهرهای اطراف به سمت سردی می گراید و باالتبع لوازم گرمایشی مردم راه اندازی می شود و مصرف گاز شهری نیز افزایش می یابد. اما متاسفانه همانند سنوات گذشته؛ زمستان سرد در این استان روز های آخر خود را طی می کند ولی فشار مالی تحمیل شده در قبض گاز بر مردم و بی تفاوتی مسئولین شرکت گاز، استان و نیز نمایندگان استان از اذهان مردم پاک نخواهد شد.

 

هر از گاهی برخی خبرها مبنی بر اقدام نمایندگان در گرفتن مجوز محاسبه ارزان گاز بهای مشترکین از وزیر نفت (زنگنه) در فضای مجازی منتشر می شود تا از حساسیت مردم بکاهد اما کماکان محاسبه چند برابری نرخ گازبها همچنان ادامه دارد.

 

برخی از مشترکین نقاط مختلف و کم برخوردار اردبیل با برقراری تماس با دفتر خبری و تحلیلی آذرسلام از قطعی گاز و حتی بازگرداندن کنتور گاز ابراز نارضایتی کرده و از عدم توان پرداخت بهائ گاز مصرفی گله مندی کرده اند.

 

این در حالی است که شبکه های اجتماعی، رسانه های این استان بویژه این رسانه بارها اعتراض و نارضایتی مردم و خواسته آنان و همچنین خطبه های نماز جمعه مرتبط با این موضوع را نشر و اطلاع رسانی کرده اما دریغ از واکنش بموقع و مناسب مسئولین و نمایندگان.

 

در این قبض ها مبالغ مالیات ارزش افزوده، عوارض گازرسانی (روستایی) خود به تنهایی مبلغ یک قبض را دارد! و مشخص نیست باوجود درآمد و اعتبارات شرکت گاز هزینه گاز رسانی روستایی از مردم دریافت می شود.بنظر می رسد قرعه کسب بالاترین رقم واریزی دارایی و خزانه کشور به نام منطقه محروم اردبیل افتاده است!.

نمونه قبض های جدیدالصدور بعد از نارضایتی و اعتراضات مشترکین:

 

لینک خبرهای مرتبط:

http://azarsalam.ir/news/13008

http://azarsalam.ir/news/13898

http://azarsalam.ir/news/5780

http://azarsalam.ir/news/13900

http://azarsalam.ir/news/14030

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.