تازه ها

پربیننده ترین

1395-10-23 09:25
کد مطلب: 62393
به همت عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اردبیل
کتاب " داده های عظیم و فناوری‌های مرتبط" در اردبیل ترجمه شد
کتاب " داده های عظیم و فناوری‌های مرتبط" در اردبیل ترجمه شد
کتاب " داده های عظیم، فناوری‌های مرتبط، چالش‌ها و چشم‌انداز‌های آتی " توسط عباس میرزایی عضو هیات علمی دانشگاه اردبیل ترجمه و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، کتاب"داده های عظیم، فناوری‌های مرتبط، چالش‌ها و چشم‌انداز‌های آتی " اثر مین چن، شیون ماو، ین ژانگ، ویکتور سی.ام.لیونگ، از انتشارات اشپرینگر، توسط عباس میرزایی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد  اردبیل  و با همکاری مشترک امین مهاجر، مرتضی براری، هومن ضرابی ترجمه و منتشر شد.

 عباس میرزایی در خصوص محتوای این کتاب گفت: «داده های عظیم مجموعه داده هایی هستند که در مدت زمان محدود، با توجه به بزرگی و پیچیدگی آن به سادگی قابل پردازش نیستند. به قدری بزرگ هستند که با پایگاه های داده سنتی قابل مدیریت نیستند.»

وی افزود: «مشکلات اصلی در کار با این نوع داده ها مربوط به جمع آوری، ذخیره سازی، پرس و جو، اشتراک گذاری، تحلیل و مصورسازی آن هاست. این مبحث، به این دلیل هر روز مقبولیت بیشتری پیدا می کند که با استفاده از تحلیل داده ها، می‌توان در اهداف مختلفی از جمله تجاری، پزشکی، هواشناسی، تحقیقات بیومتریک، تحلیل‌های اقتصادی، ژنتیک و مسئل امنیتی به نتایج مناسب تری دست پیدا کرد.»

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بیان کرد: «موارد اشاره شده ما را بر آن داشت که این کتاب را به فارسی ترجمه کنیم. این کتاب می تواند مرجع علمی مناسبی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی باشد.»

وی گفت: « این کتاب برای پژوهشگران عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و .... که آینده شغلی خود را در این حوزه می بینند کتاب مناسبی است.»

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.