تازه ها

1395-10-22 14:02
کد مطلب: 62373
نحوه ویزیت و تجویز درمان به بیمه شدگان در تنها تامین اجتماعی شهرستان مشگین‌شهر موجب نارضایتی جمعی از شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، شهرستان مشگین‌شهر از جمله شهرستان‌های بزرگ استان اردبیل است که متاسفانه از لحاظ درمانی، مردم این شهر با مشکل مواجه هستند به طوری که تنها بیمارستان شهرستان جوابگوی بیماران نیست و در کنار آن تنها درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان نیز به علت حجم زیاد مراجعات جابگوی بیماران این شهرستان نیست.

 

از سه سال پیش مسئولین ارشد شهرستان بر حجم مراجعات بیماران تاکید کرده و خواستار تجهیز و ارتقاء درمانگاه تامین اجتماعی به بیمارستان و همچنین احداث بیمارستان جدید که از ضروریات این شهرستان است، تاکید دارند اما متاسفانه تاکنون اقدام و حرکتی قابل ملاحظه‌ای برای تحقق خواسته مردم این شهرستان و مسئولان صورت نگرفته است.

 

با توجه به اینکه بیشتر مراجعان درمانگاه تامین اجتماعی از  اقشار کم درآمد جامعه هستند لذا مسئولین وقت شهرستان به جد خواستار تبدیل این مرکز به بیمارستان بودند تا خدمات رسانی به نحو احسن انجام گیرد.

 

دکتر نیک سیرت مدیر درمان استان اردبیل در بازدیدی که در تابستان سال جاری از این شهرستان داشت اظهار کرد که این شهرستان استحقاق لازم جهت ارتقاء خدمات را داراست اما این اظهارات تنها در بیان بوده و اقدامی صورت نگرفته است و مردم این شهرستان در درمان بیماران همچنان با مشکل مواجه هستند.

 

وی در این بازدید عمده مشکل موجود درمانگاه مشگین شهر را کمبود پزشک متخصص در درمانگاه دانست و گفت: برای حل این مشکل انتظار می رود وزارت بهداشت و درمان، پزشکان ضریب K به درمانگاه تامین اجتماعی این شهرستان اعزام کند.

 

به گزارش سفیرمشکین، هر چند در طول هفته یک یا دو روز از مرکز استان به این شهرستان متخصص اعزام می‌شود اما متاسفانه مردم از نحوه ویزیت رضایت ندارند چرا که چنین به نظر می‌رسد که این متخصصین از روی اجبار در این شهرستان حضور یافته اند و تمایلی به ویزیت بیماران ندارند و تنها از روی اظهارات بیماران که ممکن است چندان قابل استناد نباشد درمان تجویز می‌کنند.

 

نماینده وقت شهرستان در سال 92 و در بازدید از درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان اظهار کرده بود که این شهرستان با وجود یک بیمارستان جوابگوی حجم عظیمی از مراجعات مردمی را ندارد لذا لازم است درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان ارتقاء یابد تا نیاز بیمه شدگان را مرتفع کند.

 

از جمله نارضایتی‌هایی که بیمه شدگان تامین اجتماعی شهرستان با آن مواجه هستند ویزیت غیر اصولی بیماران در تنها درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان است و در قبال آن تنها برای بیماری‌های جزئی و آن‌هم با تجویز قرص‌های ساده و موجود در درمانگاه که به عبارتی تاثیر چندانی در درمان برخی از بیماری‌ها ندارد اقدام می شود در حالی که با ارتقاء تنها درمانگاه شهرستان نیاز بسیاری از بیماران رفع می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.