تازه ها

1395-10-20 16:09
کد مطلب: 62334
فرماندار نیر خبر داد؛
احداث میدان دواب در نیر
فرماندار نیر با بیان اینکه این شهرستان جزو شهرستان های مستعد از لحاظ پرورش دام است از احداث میدان دواب در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از نیریمیز، جلسه بررسی احداث میدان دواب با حضور مدیرکل دامپزشکی استان، مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان اردبیل و برخی از مسئولان ذیربط شهرستانی در محل فرمانداری تشکیل شد.
 

در این جلسه احمدی فرماندار نیر با بیان اینکه شهرستان نیر جزو شهرستان های مستعد از لحاظ پرورش دام است، از احداث میدان دواب در این شهرستان خبر داد و گفت: میدان دواب توسط بخش خصوصی با رعایت اصول بهداشتی و موارد دیگر تحت نظارت ارگانهای ذیربط در نیر احداث می شود.
 

احمدی در ادامه گفت: با احداث میدان دواب علاوه بر نظارت بر وضعیت دام، از کشتارهای غیر اصولی جلوگیری خواهد شد.
 

در ادامه صالحی مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل هم با بیان این مطلب که شهرستان نیر یکی از شهرستان های پاک در زمینه بیماریهای دامی در سطح استان و کشور است گفت: به استناد مسئولان بهداشت وبا نظارت ویژه مسئولان دامپزشکی شهرستان نیر و جهاد کشاورزی منطقه، این شهرستان یکی از شهرستانهای پاک در زمینه بیماریهای دامی شناخته شده است.
 

صالحی در ادامه به احداث میدان دواب درشهرستان هم اشاره کرد و گفت: پس از احداث این میدان باید نظارت جدی و اساسی بر رعایت موازین بهداشتی داشت و از ورود هرگونه دام بیمار به این منطقه جلوگیری شود.
 

در ادامه این جلسه تکلوی مدیر امور دام سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل هم با اشاره به این مطلب که شهرستان نیر یکی از شهرستان های موفق در زمینه اصلاح نژاد دام است گفت: در حال حاضر 90 درصد پرورش دام استان اردبیل به صورت سنتی صورت می گیرد که باید تلاش شود به روش صنعتی دامداران بیشتر سوق پیدا کنند واز این روش برای پرورش دام استفاده کنند.

تکلوی در ادامه با اشاره به اهمیت احداث میدان دواب، از نظر مساعد جهاد کشاورزی استان در این خصوص خبر داد.

 

 
 
 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.