تازه ها

پربیننده ترین

2017-01-09 08:40
کد مطلب: 62317
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: بیش از ۹۰درصد رزمندگان حاضر در عملیات‌های سرنوشت‌ساز کربلای ۴ و ۵ بسیجی بوده و داوطلبانه به فرمان امام(ره) لبیک گفته در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما سردار علی فضلی شامگاه امروز در مراسم یادواره شهدای والامقام عملیات کربلای 4 و 5 استان اردبیل که در مسجد محمدیه برگزار شد، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مردم ولایتمدار و انقلابی کشورمان برای حضور در جبهه‌های حق علیه باطل به امام(ره) خود لبیک گفتند و با حضور در جبهه‌های جنگ 8ساله اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشورمان به‌دست دشمنان بعثی اشغال شود.

وی افزود: استان اردبیل در طول 8 سال دفاع مقدس، شهدای والامقامی را تقدیم این نظام کرده که در عملیات‌های کربلای 4 و 5 نیز حدود 270 شهید بزرگوار از این استان برای حفظ میهن و پاسداری از ملت ایران، از جان، مال و خانواده خود گذشتند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: قبل از شروع عملیات‌های کربلای 4 و 5 در حدود 6 ماه رزمندگان اسلامی در جبهه‌های جنگ و در سخت‌ترین شرایط و با کمترین امکانات برای این عملیات تمرین کردند و در نهایت آمادگی، روز 4 دی ماه 1365 نخستین فعالیت‌های مربوط به این عملیات را شروع کردند.

سردار فضلی تصریح کرد: حتی قبل از شروع این عملیات حدود 20 شبانه‌روز، رزمندگان اسلام به‌دلیل این‌که اطلاعات سری این عملیات لو نرود در قرنطینه کامل به سر می‌بردند که در واقع ایمان به خدا و اخلاص بین رزمندگان موج می‌زد و این سبب شد که خداوند یاریگر و یاری‌رسان رزمندگان باشد.

وی بیان کرد: بعد از اتمام عملیات‌های کربلای 4 و صدور فرمان برای شروع عملیات کربلای 5 در روز نخست این عملیات و مصادف با 19 دی ماه سال 65 در جبهه‌ها این خبر پراکنده شده که امام خمینی(ره) رزمندگان عملیات کربلای 5 را به ملاقات دعوت کرده ‌که در واقع این موضوع برای رزمندگان چنان روحیه‌بخش شد که پیشروی‌ها و اقدامات بی‌نظیری در راستای تحقق اهداف کربلای 5 انجام دادند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: خوشبختانه با همت رزمندگان و عنایت‌های ویژه خداوند عملیات کربلای 5 به تمامی اهداف خود دست یافت که بیش از 85 درصد رزمندگان حاضر در عملیات کربلای 5 و بیش از 90 درصد رزمندگان عملیات‌های کربلای 4 و 5 بسیجی بوده و داوطلبانه در جبهه‌ها حضور یافته بودند.

سردار فضلی گفت: این رزمندگان به‌قدری به رهبر و دین خود اعتقاد داشتند که هیچ وقت اذعان نکردند که حضور در جبهه‌ها صرفاً مربوط به سپاه و ارتش بوده بلکه تمامی این رزمندگان به‌صورت بسیجی‌وار در جبهه‌ها حضور یافته کنار سایر نیروها با دشمن بعثی جنگیدند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به یکی از امن‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده ‌که ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که این امنیت در سایه رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌ها به دست آمده و اگر خون شهدا و توجه شهدا به کشور و مردم ایران نبود ما نیز مانند سایر کشورهای منطقه دچار مشکل شده و امنیت خود را از دست می‌دادیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.