تازه ها

1395-10-19 23:35
کد مطلب: 62315
امام جمعه اردبیل گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از ذخائر نظام و یار دیرین رهبر انقلاب بودند و در زمان جنگ ۸ ساله دفاع مقدس نیز در جبهه‌ها حضوری فعال داشته و فرماندهی بسیاری از عملیات جبهه‌ها را بر عهده داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما آیت‌الله سیدحسن عاملی امشب در مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای 4 و 5 در مسجد محمدیه اردبیل با اظهار تاسف از درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از ذخائر نظام و انقلاب بودند و در زمان جنگ 8 ساله دفاع مقدس نیز در جبهه‌ها حضوری فعال داشته و فرماندهی بسیاری از عملیات جبهه‌ها را بر عهده داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در ارتباط با برگزاری مراسم یادواره شهدای کربلای 4 و 5 استان اردبیل گفت: برگزاری این گونه مراسم تنها برای خاطره‌گویی از جنگ و یا بیان پند و موعظه نیست و اگر این گونه باشد و در برگزاری مراسم این گونه فکر کنیم به طور قطع منحرف شده‌ایم.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم یادواره شهدا برای این منظور است که یاد و نام شهدا برای همیشه در جامعه زنده بماند و بتوانیم با شناخت مناسب از این شهدا برای خود و جوانان یک الگوبرداری مناسبی انجام دهیم چرا که این شهدا به معنای واقعی کلمه نمونه کامل یک انسان وارسته و بااخلاص بودند که از تمامی داشته‌های خود صرف نظر کرده و جان شیرینشان را برای دفاع از نظام و انقلاب فدا کردند.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری افزود: باید در این یادواره‌ها از سرگذشت شهدا الگو گرفته و محقق شدن وعده و نصرت الهی را یادآوری کنیم چرا که ارادت شهدا به مقام ولایت اخلاص و ایثار آنها باید تبیین شده و برای دیگران الگو شوند.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: اگر از مال دنیا در راه خدا نگذریم، این امر با حضور در مراسم یادواره‌های شهدا سنخیتی ندارد و یا اگر شهدا را درک کرده و کارهایی انجام دهیم که با راه و روش شهدا یکسان نیست حضور در این مراسم به طور قطع بی‌فایده بوده و منحرف شده‌ایم.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران فعالیت خود را با شعارهای جهانی آغاز کرد که بعد از گذشتن چند دهه از پیروزی انقلاب اسلامی شعارهای ارائه‌شده در سال 57 در حال حاضر نیز در تمامی کشورهای منطقه طنین‌انداز شده و این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی گفت: باید خروجی این مجالس تربیت سرداران و فرماندهان باعظمتی همچون سرداران دوران جنگ باشد که با رشادتهای خود اجازه ندادند کشور به دست غریبه‌ها و بیگانگان اشغال شود و امنیت و آرامش را برای مردم به ارمغان آوردند.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.