تازه ها

1395-10-19 15:05
کد مطلب: 62297
در مراسم مرصع خوان خورشید؛
نماهنگ "چهار تکبیر" رونمایی می شود
نماهنگ«چهار تکبیر» درمراسم پاسداشت استاد مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی باعنوان مرصع خوان خورشید رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، امین رسولی، کارگردان نماهنگ«چهار تکبیر» اظهار داشت: با پیشنهاد بهرام یوسف پور آذر، از دوستان نزدیک مرحوم استاد سلیم موذن زاده اقدام به تولید این نماهنگ کردم.

رسولی با بیان اینکه در این نماهنگ تلاش شده اذان سه نسل از خاندان موذن زاده اردبیلی را به تصویر بکشد اظهار داشت: خاندان موذن زاده اردبیلی مایه شرف و افتخار جهان اسلام است.

وی افزود: مرحوم شیخ عبدالکریم موذن زاده نخستین اذان گوی رادیوی ایران پدر خاندان جلیله موذن زاده ها مرحومین رحیم، داوود، نعیم و سلیم موذن زاده اردبیلی است که متاسفانه صدای ماندگار و ضبط شده از این مرحوم بر روی صفحه گرامافون روغنی ازکشور خارج و در موزه لوور فرانسه موجود است.

کارگردان نماهنگ «چهار تکبیر» اظهار داشت: هرکدام ازفرزندان مرحوم شیخ عبدالکریم درجای خود موذن و مداحی قهار بودند و اذان هایی به سبک های مختلف را خوانده اند، ولی نقطه مشترک سه نسل ازاین خاندان ازمرحوم شیخ عبدالکریم تا ودود موذن زاده اذان مشهور گوشه روح الارواح آواز بیات ترک است که در نماهنگ«چهارتکبیر» تلاش کردیم این اذان را مدنظر قرار دهیم.

امین رسولی دربیان مسایل فنی این نماهنگ اضافه کرد: با توجه به اینکه هرکدام از این اذان ها در زمان های مختلف و در پرده ها و کوک های متفاوت ضبط شده بود عملا تلفیق این ها کنار هم کاری بسیار دشوار بود و آن گوش نوازی مناسب را نداشت بنابراین با همکاری و رضایت ودود موذن زاده تلاش کردیم اذان های مرحومین رحیم، سلیم، داوود و همچنین اذان خود ودود موذن زاده را از نظر حجم صوتی و کیفیت صوتی به هم نزدیک کنیم.

این تهیه کننده رادیو افزود: تلاش کردیم یک تکبیر از اذان مشهور گوشه روح الارواح آواز بیات ترک با صدای مرحومین سلیم، داوود و رحیم و همچنین ودود موذن زاده انتخاب کرده و با تلفیق المان های صوتی و یک موسیقی هارمونی و تصاویر بسیار زیبایی از طبیعت، لحظات اذان و خود موذنین به تولید نماهنگ «چهار تکبیر» دست بزنیم.

وی تاکید کرد: از نماهنگ «چهارتکبیر» می توان در لحظاتی از ماه مبارک رمضان و لحظه تحویل سال استفاده کرد.

این نماهنگ به مدت 3 دقیقه و 43 ثانیه به کارگردانی، تنظیم موسیقی و تدوین امین رسولی تولید شده است.

گفتنی است درمراسم پاسداشت استاد مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی با عنوان مرصع خوان خورشید که عصر دوشنبه 20 دی ماه 1395 درتالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود از نماهنگ «چهار تکبیر» رونمایی می شود.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.