تازه ها

1395-10-19 09:08
کد مطلب: 62276
قصه پرغصه تکدی گری در شهر همچنان ادامه دارد؛
خیرجو: متکدیان و معتادان خیابانی در مشگین‌شهر صاحب ندارند
شهردار مشگین‌شهر گفت:متاسفانه در این شهرستان صاحبان اصلی متکدیان و معتادان مشخص نشده است چرا که شهرداری آنان را از سطح خیابان‌ها جمع آوری می کند اما دستگاه و یا مکانی برای نگهداری آنان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، يكی از آسيب‌ها و مسائل مورد توجه هر جامعه پدیده تکدی‌گری است که با ساختارهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه در ارتباط است و این روزها با گرم شدن هوا این معضل بیش از گذشته در معابر عمومی مشگین‌شهر ظهور پیدا می‌کند.

 

این پدیده در فصول مختلف سال در شهرستان مشگین‌شهر با حضور گروهی متکدیان به چشم می خورد و این موضوع سبب بروز چهره ای ناخوشایند شده و از طرفی مزاحمت‌هایی را برای شهروندان به بار آورده است.

 

این متکدیان با سوء استفاده از عواطف و احساسات انسانی، سعی در کسب منافع شخصی دارند که در نهایت با ذلت و خواری و نمایش اعضای از کار افتاده، معلول، زخمی، بد شکل و غیره... در گوشه و کنار شهر پدیدار می شوند.

 

حضور این متکدیان و یا معتادان متکدی در سطح شهر یکی از آن مشکلات بی پایان است که شهرستان مشگین‌شهر همواره با آن دست و پنجه نرم می‌کند لذا می بایست راهکاری مناسب برای عدم حضور آنان بررسی و ارائه شود.

 

مسعود خیرجو شهردار مشگین‌شهر در این خصوص گفت: متاسفانه در این شهرستان صاحبان اصلی متکدیان و معتادان مشخص نشده است چرا که شهرداری آنان را از سطح خیابان‌ها جمع آوری و متکدیان غیر بومی را نیز به خارج از شهرستان منتقل می کند؛ اما برای متکدیان بومی منطقه که عمدتاً معتاد هستند دستگاه و یا مکانی برای نگهداری وجود ندارد.

 

وی افزود: این افراد بعد از جمع آوری و انتقال به خارج از شهرستان و همچنین تحویل به مرکز ترک اعتیاد شهرستان در کمترین زمان ممکن دوباره در سطح خیابان‌ها ظهور پیدا می‌کنند که باید در این راستا به صورت اساسی چاره‌ای اندیشیده شود.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.