تازه ها

1395-10-18 20:19
کد مطلب: 62266
استاندار اردبیل مطرح کرد؛
نبود اشتغال دلیل اصلی مهاجرت در گرمی
	دلیل اصلی مهاجرت در گرمی اشتغال است
استاندار اردبیل گفت: دلیل اصلی مهاجرت در گرمی نبود اشتغال است و در این خصوص دستگاه‌های دولتی موظف هستند نسبت به تامین زیرساخت‌های لازم و ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سیفار، در جریان سفر رئیس شورای اداری استان به شهرستان گرمی بعد از بازدید از کارخانه آذرقاپو در شهرک صنعتی و مجتمع گلخانه ای آنقوتلار در این شهرستان جلسه شورای اداری در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

 

در این جلسه خدابخش استاندار اردبیل با بیان اینکه دلیل اصلی مهاجرت در گرمی نبود اشتغال است، افزود: یکی از راههای حل مشکل اشتغال ورود بخش خصوصی است و دستگاه‌های دولتی موظف هستند نسبت به تامین زیرساخت‌های لازم و ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک کنند.

 

امامی فرماندار شهرستان گرمی هم ضمن ارائه گزارش کامل از وضعیت آب شرب، سدها، گازرسانی شهرستان، وضعیت راهها، طرح های تولیدی و ...  اظهارکرد: سیر تحولات و خدمات انجام یافته در سطح شهرستان با توجه به مشکلاتی که در حوزه های مختلف وجود دارد خوب و چشمگیر است.

 

وی افزود: شهرستان گرمی در حوزه اعتبارات مربوط به مهار آب، جزوه شهرستان های پیشتاز در استان است و گام اساسی در این زمینه برداشته شده بطوریکه از سال 85 تا سال 93برای مهار ابهای شهرستان 58میلیارد ریال هزینه شده بود که این مبلغ در 3سال اخیر نزدیک به 230میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

امامی اظهار کرد:هرچند اقدامات اساسی در سد عمارت صورت گرفته اما برای پایاب این سد که نزدیک 11هزار هکتار از اراضی را تحت پوشش قرار می دهد که 7هزار هکتار اختصاصا برای شهرستان گرمی است، هیچگونه فعالیتی صورت نگرفته است.

 

وی افزود: انتظار داریم با تامین اعتبار از ردیف اعتبارات رودخانه های مرزی و صندوق توسعه ملی عملیات پایاب این سد بهمراه عملیات خود سد اجرایی شود.

 

امامی گفت: در حوزه گاز رسانی 17روستا از نعمت گاز برخوردار بود که این رقم در سه سال اخیر به 173 روستا افزایش یافته است.

 

وی افزود: راههای شهرستان با 118کیلو متر راه اصلی 70کیلومتر راه فرعی و 739کیلومتر راه روستایی که جمعا 927کیلومتر می باشد وضعیت مناسبی ندارد؛ راههای ارتباطی بخش موران و انگوت با مرکز شهر نیز در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

 

امامی با بیان اینکه برای تامین زیرساخت شیرالات بهداشتی قهرمان نزدیک به 80میلیارد ریال از طرف دولت به شهرک خصوصی  هزینه شده است گفت: تجهیزات این مجموعه طبق آخرین پیگیری صورت گرفته در گمرگ است که در یکی دو ماه آینده فرایند بهره برداری از آن به انجام می رسد.

 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.