تازه ها

1395-10-18 15:02
کد مطلب: 62259
معاون اشتغال كميته امداد استان اردبيل خبر داد:
مهارت آموزی بیش از 5هزار مددجوی جویای کار
معاون اشتغال كميته امداد استان اردبيل گفت: بمنظور خودکفا شدن خانوار تحت پوشش، بیش از 5هزار مددجو،دوره آموزش تخصصی و فنی را گذرانده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، جهانبخش نژادجواد، با اشاره به اينكه در سال‌جاري پنج هزار و 453 نفر از مددجويان و فرزندان خانواده‌هاي تحت حمايت از آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي‌ بهره‌مند شده‌اند، گفت: کمیته امداد به منظور ارائه مهارت‌های فنی و تخصصي به مددجویان تحت حمایت، دوره‌های آموزشی متعددي را براي آنان برگزار مي‌كند تا بتوانند بر اساس علاقه و استعداد خود شغل مورد نظرشان را ايجاد كنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بيان اينكه چنين دوره‌هايي به صورت رايگان براي مددجويان برگزار مي‌شود، اظهار كرد: برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي، يكي از اصلی‌ترین برنامه‌هاي كميته امداد براي پايدارسازي شغلي مددجويان محسوب مي‌شود تا آنان مهارت‌های فنی  لازم را در جهت ايجاد شغل، توليد كمي و كيفي محصولات و فروش توليدات فرا بگيرند.

نژاد جواد با اعلام اينكه سه هزار و 228 نفر از دختران و زنان سرپرست خانوار تحت حمايت از آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي برخوردار شده‌اند، افزود: دوهزار و 225 از از مردان تحت پوشش نير از آموزش‌هاي مهارتي بهره‌مند شده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با بيان اينكه اين نهاد به منظور تامین آتیه خانواده‌هاي تحت حمايت خدمات قابل توجهي را به آنان ارائه مي‌كند، تصريح كرد: ارتقاي اعتماد به نفس و خودباوري از جمله راهكارهاي مهم كميته امداد است تا مددجويان به سمت خوداتكايي سوق پيدا كنند.

وي با اشاره به اينكه دوهزار و 995 نفر از فرزندان خانواده‌هاي تحت پوشش نيز آموزش‌هاي فني و تخصصي را فرا گرفته‌اند، گفت: تلاش كميته امداد بر از بين بردن فقر بين نسلي است كه با برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي براي فرزندان خانواده‌هاي تحت حمايت گام‌هاي موثري در اين زمينه برداشته شده است.

نژادجواد با بيان اينكه در 9 ماهه سال‌جاري براي 190 نفر از مددجويان از طريق موسسات كاريابي شغل مناسب ايجاد شده است، اظهار كرد: هم اكنون اين مددجويان به نسبت تخصصي كه دارند در واحدهاي توليدي، كارخانه‌ها و شركت‌هاي خصوصي مشغول به كار و كسب درآمد هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با اشاره به اينكه مددجویان با فراگرفتن آموزش‌های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای از طریق موسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی به صورت مستقیم به کارفرمایان معرفی و مشغول به کار می شوند، افزود: كميته امداد با ارائه بسته‌هاي تشويقي به كارفرمايان تلاش دارد زمينه‌هاي اشتغال تعداد بيشتري از مددجويان را فراهم سازد.

وي با اعلام اينكه کمیته امداد به منظور ایجاد انگیزه در کارفرمایان در جهت اشتغال مددجویان تحت حمایت حق بیمه سهم کارفرمایی مددجویانی که نزد کارفرمایان مشغول به کار مي‌شوند را به مدت دو سال پرداخت مي‌كند، بيان كرد: در سال اول ۱۰۰ درصد و در سال دوم ۵۰ درصد حق بيمه مددجويان به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.