تازه ها

1395-10-18 01:29
کد مطلب: 62231
	بانوان عامل اصلی احیای فرهنگ اسلامی و انقلابی در جامعه هستند/مسئولین فرهنگی موازین عفاف و حجاب را بین جوانان ترویج دهند
کارشناس مسائل مذهبی گفت: بانوان عامل اصلی احیای فرهنگ اسلامی و انقلابی ایران عزیز بوده و هستند و لازم است مقام این عنوان مقدس بیش از پیش تکریم و ارزش های یک بانوی انقلابی از زمان پیش از انقلاب و پس از انقلاب برای جوانان امروزی بازگو شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد اکبری سادات با اشاره به سالروز اجرای طرح استعماری حذف حجاب به دست رضا خان، بانوان را عامل رخداد های اجتماعی و فرهنگی عظیم در حفظ انقلاب و اسلام عنوان کرد و گفت: در واقع بانوان عامل اصلی احیای فرهنگ اسلامی و انقلابی ایران عزیز بوده و هستند و لازم است مقام این عنوان مقدس بیش از پیش تکریم و ارزش های یک بانوی انقلابی از زمان پیش از انقلاب و پس از انقلاب برای جوانان امروزی بازگو شود.

وی در ادامه در سخنانی اهمیت نظام خانواده را در آیین اسلام تبیین کرد و بیان داشت: دشمن زخم خورده از شکست در حوزه‌های نظامی به فکر راه‌های پنهانی‌تر و البته کشنده‌تری برای نابودسازی نظام افتاده است که مهمترین آنها از بین بردن مقام شامخ مادری در بین اجتماع است تا با زیر سوال بردن این عنوان مقدس ارزش و بهای عنوان زن را که عفاف و حجاب همه چیز اوست، دستاورد های انقلاب را از بین ببرد.

کارشناس مسائل مذهبی افزود: در این دوره، استحاله از درون و تهی‌سازی معانی ارزشی جامعه مهم‌ترین هدف دشمن قرار گرفته و تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی از سالها پیش بر پیکره ایران اسلامی فرود آمده است که در این خصوص حضور پررنگ بانوان انقلابی در اجتماع و نهادینه ساختن ارزش های عفاف و حجاب که دشمن در پی بی ارزش جلوه دادن این مهم است، الزامی است.

مسئول تعلیم و تربیت کوثر ادامه داد: اسلام به عنوان یک مکتب انسان‌ساز، بیشترین عنایت را به تکریم، تنزیه و تعالی خانواده دارد و این نهاد مقدّس را کانون تربیت و مهد مودّت و رحمت عنوان می کند و سعادت و شقاوت جامعه انسانی را منوط به صلاح و فساد این بنا می‌داند که همه آنها در سایه مهر مادری و عنوان مقدسی است که حفظ و حراست از آن در برابر تهاجم فرهنگی دشمن وظیفه همه آحاد جامعه است.

وی در ادامه با اشاره به چند روایت و حدیث معتبر درباره حجاب اظهار داشت: حجاب و عفاف دو مساله مهم هستند که لازم و ملزوم یکدیگرند و رعایت یکی به تنهایی ارزشی کافی نبوده و می توان گفت که حجاب ناظر بر بیرون و عفاف یک باور درونی است از دیرباز بانوی ایرانی را با این نام و نشان می شناسند.

حجت الاسلام سید محمد اکبری ادامه داد: نمی توان گفت رعایت حجاب کامل به منزله داشتن عفاف است و برعکس و بدرستی که عفاف و حجاب ملزوم هم دیگرند و عفاف بدون حجاب قابل قبول و مطلوب نخواهد شد.

کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به حساسیت غرب نسبت به حجاب اظهار داشت: علی رغم تاکید مشور سازمان ملل بر آزادی های دینی و اعتقادی، متاسفانه غربی ها نسبت به حجاب حساس بوده و با ان برخورد می کنند؛ چرا که چون آنها به این حقیقت رسیده اند که حجاب از مظاهر بزرگ کارکرد اجتماعی دین مبین اسلام است و چون خود از آن بی بهره اند و ضربه های محلکی هم از این حوزه دریافت کرده اند خواستار ریشه کن کردن فرهنگ حجاب و در ادامه تخریب موازین و قواعد عفاف هستند.

وی با بیان اینکه غرب به دنبال تضعیف مساله حجاب در کشورهای مسلمان است، ابراز داشت: به اعتقاد غرب حجاب یک بیانیه عظیم سیاسی است و برای همین جامعه غرب در صدد برحورد جدی با حجاب می باشد و با وضع قوانین متعدد در پی تضعیف مساله حجاب هستند؛ دشمنان از این طریق به تخریب ارزشهای اسلامی بالاخص بر علیه حجاب می پردازند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.