تازه ها

1395-10-17 14:49
کد مطلب: 62214
امام جمعه مشگین‌شهر با اشاره به تصادفاتی که اخیراً در محور مشگین‌شهر-اردبیل رخ داده است گفت: بی تدبیری برخی از مسئولان موجب شده است با وجود سرمایه گذاری میلیاردی برای این محور، اقدامی برای افتتاح آن صورت نگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، حجت الاسلام رضا باوقار امام جمعه مشگین‌شهر در خطبه‌های نماز جمعه 17 دی ماه با اشاره به دیدار نخبگان، مدال آوران و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر لزوم شکرگذاری نعمت نخبگی نخبگان و استعدادهایی که خداوند برآنان اهدا کرده تاکید کرد.

 

وی افزود: آینده کشور سرشار از علم و معنویت است که در سایه نخبگان، آینده روشنی برای جمهوری اسلامی ایران پیش بینی می‌شود لذا نباید تلاش علمی کشور کند یا متوقف شود بلکه می‌بایست با سرعت بیشتر در مسیر توسعه علمی گام برداشته شود و در کنار توسعه علمی می‌بایست اخلاق و معنویات نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

وی همچنین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: نسل امروز کشور تواناتر، آگاه‌تر و فعال‌تر از نسل‌های دهه اول انقلاب هستند.

 

امام جمعه مشگین‌شهر با اشاره به سالروز اجرای توطئه کشف حجاب در کشور در زمان محمد رضا و به پشتیبانی انگلیس گفت: در این روز محمدرضا دستور کشف یا حذف حجاب را از ضروریات دین بود داد و خسارت عظیمی بر کشور تحمیل کرد.

 

وی با بیان اینکه در جامعه بد حجاب نداریم گفت: حجاب از دو حالت با حجاب یا بی حجاب خارج نیست لذا مسئولان نباید خود را با عنوان بدحجاب گمراه کنند.

 

وی ادامه داد: بی حجابان که موهای و برجستگی های بدن خود را در معرض دید عموم مردم قرار داده‌اند در واقع ارزش خود را در آن دیده‌اند و شخص هیچ ارزشی برای خود قائل نیست.

 

حجت الاسلام باوقار تاکید کرد: دشمن توانسته است بی حجابی را در کشور ترویج دهد لذا دشمن به کشور نفوذ کرده و با ترویج بی حجابی به موفقیت نیز دست یافته است و این امر به مرور زمان به عادت تبدیل شده است.

 

وی افزود: وقتی بی حجابی در جامعه گسترش یابد خیانت به زوجین نیز در جامعه افزایش پیدا می کند و خانواده‌ها به سرعت از هم متلاشی می‌شوند؛ همچنین بی حجابی موجب اقت تحصیلی و بی علاقگی جوانان به ازدواج می‌شود.

 

امام جمعه مشگین‌شهر با اشاره به تصادفاتی که اخیراً در محور مشگین‌شهر-اردبیل رخ داده است گفت: بی تدبیری برخی از مسئولان موجب شده است که میلیاردها ريال برای محور مشگین‌شهر-اردبیل سرمایه‌گذاری شود اما هنوز برای افتتاح آن اقدامی صورت نگرفته است و شاهد کشته شدن تعدادی از شهروندان در سایه بی تدبیری مسئولان هستیم.

 

وی ادامه داد: به مسئله بحران گاز منطقه بارها تاکید شده و نامه‌ای نیز برای رفع مشکل این منطقه به دولت مردان نوشته شده اما متاسفانه هنوز هیچ اقدام و نتیجه ای حاصل نشده است و همچنان نیاز به پیگری است.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.