تازه ها

1395-10-14 13:32
کد مطلب: 62128
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، گفت: روند استیضاح وزیر راه به دلیل ضرورت بررسی برنامه ششم توسعه، طولانی شد؛ استیضاح آخوندی هفته آینده در کمیسیون عمران بررسی می شود.

صدیف بدری با اشاره به آخرین وضعیت طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی، به خبرنگار سبلان‌ما، گفت: روند این استیضاح به دلیل ضرورت بررسی برنامه ششم توسعه، طولانی شد؛ استیضاح آخوندی هفته آینده در کمیسیون عمران بررسی می شود.

وی افزود: نهایتا اگر استیضاح کنندگان وزیر راه مصر باشند و قانع نشوند، دستور استیضاح به صحن علنی خواهد آمد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، تعداد امضای پای استیضاح وزیر راه را متغیر دانست و تصریح کرد: تعداد امضا‎ها از حداقل قانونی بیشتر است.

 امضای نمایندگان استان اردبیل پای استیصاح وزیر راه

بدری در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان استان اردبیل هم جزو استیضاح کنندگان وزیر راه هستند، گفت: بله امضای  برخی از نمایندگان استان اردبیل هم در لیست استیضاح کنندگان آخوندی است.

به گفته نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین دلایل استیضاح آخوندی در 12 بند آورده شده که حادثه قطار تبریز – مشهد دلیل اصلی استیضاح است.

این نماینده سوء مدیریت و البته بی عدالتی در اجرای پروژه های عمرانی  را از دیگر دلایل استیضاح آخوندی دانست.

 بدری تصریح کرد: پروژه های اساسی استان اردبیل از جمله چون راه آهن اردبیل، بزرگراه ها جاده های این استان را از بی عدالتی ها در نمانده اند.

نماینده مردم نیر نمین و سرعین در خصوص تحقق وعده نوبخت در پرداخت مطالبات پیمانکاران راه آهن اردبیل، گفت: وزارت راه نامه این پرداخت را به خزانه فرستاده، اما طبق تبصره 6 قانون بودجه سال 95 اسناد خزانه متمرکز پرداخت می شود که بر این اساس فکر می کنم هفته آینده پرداخت مطالبات پیمانکاران راه آهن اردبیل- میانه محقق شود.

25 آذرماه امسال بود که نوبخت در سفر خود به اردبیل از پرداخت مطالبات 38 میلیارد تومانی پیمانکاران  راه آهن اردبیل –میانه حداکثر تا 2 هفته آینده  خبر داد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.