تازه ها

1395-10-14 10:37
کد مطلب: 62110
در 48 ساعت اخیر، بی‌بی‌سی فارسی در بخش‌های مختلف خبری خود تلاش کرده تا با طرح ادعاهای بی‌اساس و مظلوم جلوه دادن تروریست‌های تکفیری جبهه‌النصره و ارتش آزاد؛ ارتش سوریه را مسبّب حمله به منطقه "وادی بردی" معرفی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از خبرنگاران جوان؛ نام بی‌بی‌سی فارسی و تروریست‌های تکفیری در جنگ 6 ساله سوریه با یکدیگر گره خورده و دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس از تروریست‌ها در سوریه انواع حمایت‌ها را به عمل آورده است. 

 
در 48 ساعت اخیر، بی‌بی‌سی فارسی در بخش‌های مختلف خبری خود تلاش کرده تا با مظلوم جلوه دادن تروریست‌های تکفیری جبهه‌النصره و ارتش آزاد، ارتش سوریه را مسبّب حمله به منطقه "وادی‌بردی" معرفی کند. 
 
اهمیت منطقه وادی‌بردی، از این جهت است که یکی از مخازن اصلی پمپاژ آب شرب شهر دمشق در این شهرک واقع شده و تروریست‌ها در روزهای گذشته، آن را آلوده به گازوئیل یا مواد دیگر کرده‌اند و سبب قطع آب شهر دمشق شدند.
 
 
حمایت
 
 
اما دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس، بدون اشاره به موضوع قطع آب در دمشق، با طرح ادعاهای بی اساس تلاش دارد تا اینگونه جلوه دهد که نظام سوریه به آتش‌بس سه‌جانبه پایبند نیست و برای جبران شکست‌ها در مواجهه با تروریست‌ها، به قطع آب شرب شهر بزرگ دمشق مبادرت کرده است. این ادعاهای بی‌اساس در حالی مطرح می‌شود که واقعیت با آنچه بی‌بی‌سی مدعی آن است، بسیار متفاوت است. 
 
در حقیقت در جبهه جنوبی سوریه، تروریست‌های تکفیری ارتش آزاد و جبهه‌النصره، با آلوده کردن آب پایتخت به دنبال ایجاد اختلال در روند زندگی  4 میلیون نفر در دمشق هستند. این تروریست‌ها با گازوئیل و دیگر مواد سمّی، آب آشامیدنی مردم دمشق را آلوده کردند اما بی‌بی‌سی‌فارسی با حمایت از آن‌ها و وارونه جلوه دادن همه واقعیت‌ها به مردم سوریه ظلم می‌کند. 
 
در حال حاضر، به سبب تزریق سموم و گازوییل به آب شرب دمشق جان میلیون‌ها نفر در پایتخت سوریه بر اثر قساوت تروریست‌ها در خطر است. سازمان ملل متحد اعلام کرد چهار میلیون نفر در دمشق از آب سالم برخوردار نیستند. این سازمان نسبت به این امر ابراز نگرانی کرد که اقدام تروریست‌ها در قطع آب، موجب شیوع بیماری در این شهر می‌شود. سازمان ملل متحد همچنین تأکید کرد زیربنای مخصوص انتقال آب به دمشق به صورت عمدی مورد هدف قرار گرفته است.  
 
پس از آنکه گروه‌های تروریستی، آب شرب دمشق را آلوده کردند و مسیر چشمه الفیجه را به فاضلاب متصل کردند، ساکنان دمشق با مشکلات زیادی مواجه شدند و از ارتش سوریه و همپیمانان آن درخواست کردند منطقه وادی‌بردی را از لوث وجود گروه‌های تروریستی پاک کنند.  در این زمینه، یک شهروند سوری گفت: «از ارتش می‌خواهیم این تروریست‌ها را از بین ببرند تا آب سالم به ما برسد.»  
 
جالب است که در دو روز اخیر، بی‌بی‌سی‌فارسی، نه تنها اشاره‌ای به مشکلات پایتخت‌نشینان سوریه نداشته بلکه تلاش کرده تا از تروریست‌ها حمایت کند و اقدام آن‌ها را در سمی کردن آب شرب دمشق، موجه جلوه دهد. 
 
گزارش منابع میدانی نشان می‌دهد که ارتش سوریه توانسته است بر مناطق استراتژیکی که آبرسانی از این نقاط به پایتخت انجام می‌شد، مسلط شود. 
 
البته با پیشروی‌های جالب توجه ارتش سوریه در منطقه "وادی‌بردی"؛ تروریست‌های تکفیری تهدید کرده‌اند که مخازن استراتژیک آب "الفیجه" را منفجر خواهند کرد. 
 
حال سوال اینجاست که بی‌بی‌سی‌فارسی چرا از آلوده کردن آب مردم دمشق از سوی تروریست‌ها سخنی به میان نمی‌آورد؟ دلیل این اقدام دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس این است که تلاش کند تا با طرح ادعاهای بی‌اساس، نظام سوریه را ناقض آتش‌بس معرفی نماید. 
 
بی‌بی‌سی‌فارسی همیشه عصبانی است؛ یا از پیروزی‌های مقاومت در "حلب" و "حماء" یا از حملات اتاق جنگ مسکو - دمشق علیه تروریست‌های داعش، جبهه‌النصره و ...  و یا از تلاش ارتش سوریه برای جلوگیری از آلودگی آب منطقه "وادی‌بردی". در هر حال این عصبانیت گاهی در تحلیل کارشناسان دستگاه تبلیغاتی دولت انگلیس و یا در سوالات کینه‌توزانه مجریان این شبکه از کارشناسان طرفدار حق نمایان است. 
 
برای مثال، زمانی که "حلب" آزاد شد؛ قاضی‌زاده مجری بی‌بی‌سی‌فارسی که نتوانست خشم خود را از موفقیت‌های ارتش سوریه در حلب کنترل کند، با طرح سوالات جهت‌دار از مسئول روسی، ناخشنودی خود را از تحولات مثبت سوریه نشان داد. 
 
حمایت بی‌بی‌سی فارسی از آلوده‌کنندگان آب شرب دمشق/ وقتی
 
قاضی‌زاده به اندازه‌ای از پیروزی‌های مقاومت در شمال سوریه عصبانی بود که به مسئول روسی درباره دخالت روسیه در سوریه تذکر هم داد و خود را در آن سطح دید که در مورد وضعیت حقوق بشر در سوریه نیز افاضاتی داشته باشد. این تذکرات و ادعاهای واهی مسئولین رسانه‌ای بی‌بی‌سی در حالی مطرح می‌شود که انگلیس، خود یکی از حامیان سرسخت تروریست‌ها در سوریه است. 
 
گزارش از محمد زرچینی 
 
انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.