تازه ها

پربیننده ترین

1395-10-13 16:24
کد مطلب: 62088
انتظار یک ماهه بیماران مشگین‌شهری برای سونوگرافی/
خدمات‌رسانی نامناسب سونوگرافی در تنها بیمارستان مشگین‌شهر
تعطیلی بخش سونوگرافی تنها بیمارستان مشگین‌شهر و همچنین هزینه زیاد آن در بیرون از بیمارستان نارضایتی عمومی را به همراه داشته به طوری که برای یک سونوگرافی باید یک ماه قبل نوبت گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، شهرستان مشگین‌شهر از جمله شهرستان‌های بزرگ و پر جمعیت استان اردبیل است که در مسیر توسعه قرار گرفته و در حال گسترش است و نیازهای مردم این شهرستان نیز همگام با افزایش جمعیت و گسترش شهرستان در حال افزایش است.

 

شهرستان مشگین‌شهر با وجود جمعیت 150 هزار نفری تنها یک بیمارستان دارد که آن هم نیاز بیماران این شهرستان را تامین نمی‌کند و همواره مردم  از این وضعیت در عذاب هستند. به طوری که در اکثر مواقع مشاهده می‌شود که بیماران به علت کمبود تحت و اتاق خالی در سالن بیمارستان بستری و مداوا می‌شوند لذا نیاز بیمارستانی این شهرستان بیش از پیش احساس می شود.

 

از دیگر مشکلاتی که در بخش درمان مشگین‌شهر موجبات نارضایتی و گلایه مردم را به همراه داشته مسئله سونوگرافی است به طوری که در مرکز شهرستان تنها سه مرکز سونوگرافی وجود دارد که یکی از این مراکز توسط یک دکتر خانم اداره می‌شود که در سرویس دهی برای مردان با محدودیت‌هایی همراه است.

 

از دیگر مراکز سونوگرافی مشگین‌شهر می‌توان به مرکز سونوگرافی واقع در بیمارستان این شهر اشاره کرد که به علت عدم تامین نیروی متخصص معمولاً تعطیل است و در صورت فعال بودن نیز تنها به بیمارانی که بستری هستند سرویس دهی می‌کند.

این در حالی است که دستگاه سونوگرافی بیمارستان با صرف هزینه زیاد از بیت المال راه اندازی شده تا به بیماران خدمات رسانی کند اما متاسفانه به علت عدم تامین نیروی متخصص این تجهیزات خاک می‌خورد.

 

برابر اخبار به دست آمده از یک منبع آگاه در مهر ماه سال جاری طبق سهمیه تعیین شده، یک نفر نیروی متخصص و بومی برای سونوگرافی بیمارستان مشگین‌شهر در نظر گرفته شده بود که به علت اطلاع نماینده یکی از شهرستان‌های همجوار و عدم جذب متخصص طبق سهیه در این شهرستان، این فرد اکنون در شهرستان دیگر مشغول خدمت می‌باشد که نتیجه ان کمبود فرد متخصص در امر سونوگرافی برای مشگین شهر است.

 

از دیگر مراکز سونوگرافی شهرستان می‌توان به مرکز سونوگرافی که به تازگی در این شهرستان راه اندازی شده است اشاره کرد؛ که این مرکز نیز با توجه به وضعیت اقتصادی مردم مورد استقبال قرار نمی گیرد؛ لذا سونوگرافی بیمارستان بهترین ظرفیت برای کمک به این افراد است که مسئولان ارشد شهرستان می‌بایست برای این امر مهم چاره‌ای اندیشه کنند تا بیش از این مردم دچار رنج و زحمت نشوند.

 

به گزارش پایگاه خبری سفیرمشکین، در حال حاضر در این شهرستان برای انجام سونوگرافی می‌بایست یک ماه قبل نوبت گیری شود لذا در صورتی که بیماری نیاز فوری به سونوگرافی داشته باشد با مشکل جدی مواجه می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.