تازه ها

1395-10-13 15:30
کد مطلب: 62087
فرماندار نیر گفت: 12 درصد جمعیت شهرستان نیر فشار خون بالا و 35 درصد افزایش وزن دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از نیریمیز، کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نیر با حضور اعضا درمحل فرمانداری تشکیل جلسه داد.
 

در این جلسه احمدی فرماندار شهرستان نیر با اشاره به طرح غربالگری افراد بالای 30 سال در نیر گفت: طبق طرح غربالگری که از افراد بالای 30 سال سن توسط مرکز بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفت 70 درصد بانوان و 40 درصد آقایان شهرستان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند که در این پایش، 12 درصد جمعیت شهرستان از فشارخون بالا و 35 درصد نیز از افزایش وزن برخوردار می باشند.
 

 

فرماندار نیر در ادامه به نامناسب بودن مکان دفن زباله شهر نیر هم اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای بهداشت شهرستان از سه مکان جدید بازدید شده، در اسرع وقت مکان مناسبتری برای دفن زباله شهر نیر تعیین خواهد شد.
 

 

احمدی در ادامه از تشکیل شورای بهداشت در روستاهای شهرستان هم خبر داد و گفت: در 66 درصد روستاهای شهرستان نیر شورای بهداشت تشکیل شده که با آموزش های لازم به روستائیان طی 9ماه گذشته با کاهش حیوان گزیدگی و نیز بیماری تب مالت مواجه هستیم.
 

 

وی همچنین از تشکیل کارگروه پسماند در شهرستان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم شبکه فاضلاب و تصفیه خانه شهر نیر هرچه سریعتر به اتمام برسد.
 

 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.