تازه ها

1395-10-12 20:52
کد مطلب: 62060
عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مشگین‌شهر گفت: آنان که ادعای آزادی بیان، انصاف در گفتار و دلسوزی برای ملت ایران دارند، همان «کورخواب»هایی هستند که به خود اجازه می‌دهند رسانه های بیگانه و سلطنت طلب‌ها از گورخوابی چند نفر بهره‌برداری و سوء استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما ، به نقل از سفیرمشکین یونس‌اشرفی‌امین، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مشگین‌شهر با اشاره به جریاناتی که در روزهای اخیر رسانه‌ای شدن خواب چند نفر فقیر معتاد در قبر، واکنش های فراوان و متفاوتی را به دنبال داشته است گفت: شکی نیست که وجود چنین پدیده هایی - هرچند اندک- در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست و باید به صورت ریشه ای حل شود. دانستن این موضوع که اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برخاسته از تلاش های خالصانه اقشار محروم بوده است، تأسف چنین پدیده هایی را دوچندان می کند. امام خمینی (ره) نیز بارها در طول انقلاب، درباره لزوم رسیدگی به این قشر مستضعف تاکیدات فراوانی داشته اند و اصل وجود انقلاب را مرهون جانفشانی های مردم محروم برشمرده اند. ایشان می فرماید: «مردم این دولت را و این جمهوری را به پا کردند و آن هم، نه همه‌ی مردم؛ این مردم پابرهنه، این بازاری و این متوسطین و این محرومین.»

 

وی افزود: اصل شیوع فقر زیبنده حکومت اسلامی نیست و تاریخ گواه است که در حکومت حضرت امیرالمومنین (ع) به عنوان الگوی حکومت موفق تاریخ، پدیده گدایی وجود نداشته و این مساله قابل اثبات است. حضرت علی (ع) با وجود مشکلات فراوان، توانست با همت فراوان و تدابیر دقیق، معضل فقر را حل نماید. در متون دینی نیز فقر باعث از بین رفتن دین و ایمان محسوب شده و چنانچه در جامعه ای فقر گسترش یابد، مردم آن جامعه نمی‌توانند ایمان داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: علی رغم اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی، اقشار محروم را ولی نعمتان مسئولان می‌داند، اما متاسفانه باید گفت، تفکر امام راحل در طول سالیان گذشته از سوی برخی از مسئولان به حاشیه رفته است و ریشه محرومیت ها و پدیده هایی همچون گورخوابی، از همان بی تفاوتی نسبت به فقرا ناشی می شود چرا که امام راحل فرموده بود: «خدا نیاورد آن روزى را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشترى برخوردار شوند. معاذ اللَّه که این با سیره و روش انبیا و امیرالمؤمنین و ائمه معصومین(ع)- سازگار نیست» امروزه برخی مدیران از حقوق نجومی برخوردارند و حتی با نگاه طلبکارانه نسبت به مردم و نظام سخن می‌گویند و با وجود تاکیدات رهبر عزیز انقلاب در طی 8 ماه گذشته، همچنان اقدام قاطعی با مساله حقوق‌های نجومی صورت نگرفته است.

 

اشرفی تاکید کرد: در کنار کم کاری مسئولان (در دولت‌های مختلف)، بخشی از افراد توانمند نیز در به وجود آمدن تکدی‌گری، گورخوابی، فقر و فحشا، مقصر هستند. زیرا هر فرد که توانایی دارد، باید نسبت به خویشاوندان (به ترتیب از نزدیک به دور) رسیدگی کند. وقتی که اقوام یک فرد فقیر و معتاد، او را واگذارند و هیچ دلسوزی به وی و خانواده اش نداشته باشند، چه انتظاری از سایر مردم می رود؟!

 

وی ادامه داد: نکته مهم‌تری که در این میان وجود دارد، بهره‌برداری و سوء استفاده شبکه های ماهواره ای غربی، رسانه های بیگانه و سلطنت طلب‌ها از گورخوابی چند نفر است. آنان که ادعای آزادی بیان، انصاف در گفتار و دلسوزی برای ملت ایران دارند، همان «کورخواب»هایی هستند که به خود اجازه می‌دهند وقتی در یک جامعه 80 میلیونی، گورخوابی دوسه نفر معتاد را- که به خاطر بارش باران برای مصرف مواد و خوابیدن وارد قبر شده اند،- به کل نظام و مردم نسبت دهند و با استقراء ناقص همه چیز را زیر سوال ببرند؛ از اصل اسلام تا انقلاب و شرافت و غیرت جوانان و جان فشانی شهیدان و تلاش های نهادهای مختلف و... گویی از نظر آن دروغ پردازان مکار کورخواب، جمهوری اسلامی در طول 37 سال، هیچ خدمتی به هیچ احدی انجام نداده و همه مردم گورخواب شده اند!

 

عضو هیات علمی دانشگاه گفت: متاسفانه رسانه های معاند با دروغگویی، فریبکاری و بزرگنمایی فروان با رپرتاژ خبری، مردم ایران و نظام را مورد تمسخر قرار دادند و به دنبال ماهی گرفتن از آب گل آلود شدند ... آیا فراموش کرده اند که در حکومت مورد دلخواه و پرستش آنها (پهلوی)، مردم عزیز ایران در بدترین وضعیت معیشتی به سر می‌بردند؟! چرا هرگز از فقر و فساد اقتصادی، سیاسی و اخلاقی سردمداران حکومت مورد پرستش‌شان سخن نمی گویند؟! البته که آن کورخواب‌ها هرگز از آن سخن نخواهند گفت!

 

وی افزود: رسانه‌های غربی و عربی حداقل به وضعیت فقر در کشورهای خود بنگرند که بسیار تاسف بارتر است. با نگاهی گذرا به خبرگزاری‌های غربی، به عنوان نمونه می‌توان گفت حدود 50 میلیون فقیر در آمریکا زندگی می کنند و 20 درصد کودکان در فقر و محرومیت هستند... نیز فقط در پایتخت انگلیس حدود 8 هزار کارتن خواب وجود دارد و به قول آنها این معضل بیش از 50 درصد افزایش داشته است ...

 

اشرفی گفت: متاسفانه برخی از مسئولان و جریان های داخلی نیز پدیده گورخوابی را دستمایه حمله به مخالفان و مقصر جلوه دادن طرف مقابل نمودند و با توجه به نزدیکی انتخابات، باعث تهاجم جریان های سیاسی به همدیگر شدند. همچنین برخی افراد خود فروخته ایرانی غرب نشسته نیز شروع به فحاشی علیه کل نظام کردند که البته از آنها جز فحاشی انتظاری بیش نیست؛ زیرا « از کوزه همان برون تراود که در اوست»!

 

وی ضمن تاکید بر اینکه پدیده گورخوابی یا معضلاتی مشابه آن مانند تکدی گری و کارتن خوابی، شایسته مردم دیندار ایران و نظام جمهوری اسلامی نیست، لذا از همه مسئولان و افراد توانمند انتظار می رود که در کنار حرکات مقطعی، نسبت به ریشه کن کردن چنین معضلاتی اقدامات اساسی و ریشه ای انجام دهند و فعالیت های گذشته و در حال انجام را به عموم مردم اطلاع رسانی کنند. از رسانه ها و شبکه های اجتماعی نیز توقع این است با ایجاد همدلی، امید و وحدت در کشور و به دور از فضاهای بداخلاقی رسانه ای، سعی در حل مشکلات معیشتی هم وطنان عزیز نمایند.

 

به امید حل تمام مشکلات معیشتی ملت عزیز ایران اسلامی

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.