تازه ها

1395-10-12 15:02
کد مطلب: 62053
مدیر کل آب منطقه ای استان اردبیل گفت: تاکنون برای طرح های آبی خلخال بیش از یکصد میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی هزینه شده و سد بفراجرد تا سال آینده آبگیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ازناو ، اصغر سلیمان زاده گفت: طرح های آبی شهرستان خلخال به خوبی رو به پیشرفت است.

وی گفت: تاکنون برای طرح های آبی خلخال بیش از یکصد میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی هزینه شده که سد بفراجرد تا سال آینده آبگیری خواهد شد و با توجه به اینکه آب این سد از دل کوه جاری می شود، آب با کیفیت برای مردم خلخال تامین خواهد شد.

سلیمانزاده افزود: در شهرستان خلخال مشکلات چندانی در خصوص چاههای زیرزمینی نداریم ولی باتوجه به اینکه در چند سال گذشته میزان بارش ها کاهش یافته انتظار می رود شهروندان در مصرف اب صرفه جویی کنند کما اینکه اسراف نکردن مورد تاکید پیامبر اکرم(ص) نیز بوده است.

مدیر کل آب منطقه ای استان اردبیل با بیان اینکه برای پایان طرح های آبی خلخال در حوزه آب منطقه ای بیش از 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است گفت: با توجه به انتظارات مردم هشتجین سد شهید پستی در این شهر در ردیف بودجه قرار گرفته و تامین اعتبار مالی شده است.

وی در خصوص استفاده از نمک در معابر و تاثیر آن بر شوری آبهای سطحی و روان و نیز آب های کشاورزی و زیرزمینی در دراز مدت گفت: میزان شوری به حدی نیست که احساس خطر کنیم.

مدیر کل آب منطقه ای استان اردبیل در بخش پایانی سخنان خود از خبرنگاران، مسئولین شهرستان و ائمه جمعه خواست نسبت به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص صرفه جویی در مصرف آب  اهتمام جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.