تازه ها

1395-10-12 09:14
کد مطلب: 62038
افشاگری وام‌های بلاعوض دولت در جریان سیل 93/
به نام سیل زدگان به کام فرصت طلبان
در جریان سیل سال 1393 دولت مردان قول مساعد برای جبران بخشی از خسارات وارده در قالب وام کم بهره و بلاعوض داده بودند اما این تسهیلات به نام خسارت دیدگان وارد شهرستان شده و به کام دیگران هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، با توجه به کوهستانی بودن شهرستان مشگین‌شهر طی سالیان متمادی این شهرستان دچار بلاهای طبیعی شده که از جمله این بلاها می‌توان به حادثه سیل سال 1393 اشاره کرد که برخی از مناطق این شهرستان را دچار حادثه کرده و خساراتی نیز بر مردم محروم این شهرستان تحمیل کرد.

 

بعد از حادثه سیل در مشگین‌شهر مسئولین شهرستانی و استانی در بازدید از مناطق سیل زده شهرستان قول مساعد برای حل مشکلات مردم سیل زده و جبران بخشی از خسارات وارده در قالب وام کم بهره و بلاعوض داده بودند تا از مردم از باب خسارت هایی که دیده بودند حمایت شود.

 

بعد از گذشت یک سال از این حادثه در سال 1394 جمعی از این حادثه دیدگان کمک های نقدی دریافت کردند اما برای برخی دیگر هنوز اقدامی صورت نگرفته بود تا اینکه در سال جاری به علت محدودیت در پرداخت تسهیلات برای احداث واحد مسکونی، عنوان طرح حمایتی به "تعمیر واحد مسکونی" تغییر یافت تا حادثه دیدگان از این حمایت بهره مند شوند.

 

با توجه به اطلاعات به دست آمده در زمان وقوع حادثه بالغ بر 60 خانوار از شهروندان این شهرستان دچار حادثه شده بودند که متاسفانه هنوز برخی از این خانوارها ریالی از دولت مردان در جهت تعمیر و بازسازی واحد خسارت دیده دریافت نکرده اند این در حالی است که در دو سال گذشته تقریباً از 80 نفر حمایت شده است لذا به نظر می‌رسد تعداد کثیری از این وام‌ها برای افراد غیر خسارت دیده پرداخت شده است و خسارت دیدگاه که وعده حمایتی از دولت مردان دریافت کرده بودند هنوز ریالی دریافت نکرده‌اند.

 

در ادامه این جریانات به نظر می‌رسد در برخی ادارات شهرستان که در شناسایی و توزیع حمایت‌های مالی خسارت دیده دخیل بودند تخلفات اداری صورت گرفته و به جای حمایت و کمک به خسارت دیدگان به افراد غیر خسارت دیده پرداخت شده است  و تاکنون هیچ اعتراضی از مردم شهرستان به علت عدم اگاهی از روند اداری صورت نگرفته است.

 

گفتنی است برای جمعی از خسارت دیدگان وام بلاعوض از 5 میلیون ريال تا 20 میلیون ريال و برای گروهی دیگر وام کم بهره از 75 میلیون ريال تا 200 میلیون ريال در نظر گرفته و پرداخت شده است.

 

جمعی از سیل‌زدگان در گفتگو با خبرنگار سفیرمشکین اظهار کردند که با وجود اینکه قول کمک و حمایت از سیل زدگان داده بودند اما متاسفانه تاکنون ریالی برای جبران خسارت به ما پرداخت نشده است.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.