تازه ها

1395-10-11 21:04
کد مطلب: 62032
در جلسه جذب اعتبارات سال 96 اکثریت بخشداران خواستار تخصیص عادلانه اعتبارات در توسعه متوازن منطقه شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از سفیرمشکین، میرعلی رحیمی زاد سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر در جلسه جذب اعتبارات سال 96 با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید در سال جاری تکمیل طرح ها و پروژه‌های نیمه تمام و همچنین پرداخت بدهی‌هایی است که در طول سه سال گذشته و دولت قبل ایجاد شده تا رضایت عمومی و پیمانکاران بیشتر شود لذا در سال جاری با شعار و بدون هدف کاری صورت نگرفته است.

 

در این جلسه مسعود عطایی بخشدار مرکزی مشگین‌شهر با بیان اینکه در سال جاری 17 پروژه گردشگری در این بخش توسط بخش خصوصی اجرا شده است گفت: طبق توافقات انجام گرفته با بنیاد مسکن شهرستان از بین 40 روستای بخش مرکزی 13 روستا از عملیات آسفالت ریزی بهره مند شده اند که 9 روستای آن در سال جاری آسفالت شده و مابقی بعد از عید نوروز در اولین فرصت انجام می‌گیرد لذا در این راستا 80 هزار متر مربع آسفالت و بهسازی به همراه  عملیات جدول گذاری به طول 5 کیلومتر در دهیاری‌ها و زیر سازی معابر انجام گرفته است.

 

وی در خصوص گاز رسانی روستاهای گفت: 50درصد روستاهای بخش مرکزی شهرستان از نعمت گاز برخوردار شده است که با بهره مندی روستاهای کوجنق و موئیل جشن 100 درصدی گازستانی روستاهای بخش مرکزی برگزار می‌شود.

 

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح هادی در روستاهای بخش مرکزی گفت: این پروژه به سرعت در بخش مرکزی شهرستان در حال اجراست و روستای موئیل به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شده و در برنامه ششم توسعه این روستا به صوت کامل بهسازی می‌شود.

 

بخشدار مرکزی مشگین‌شهر با تاکید بر تکمیل سالن‌های ورزشی روستاها گفت: سالن ورزشی چندین روستا به صورت نیمه تمام مانده که نیاز به تامین اعتبار و تکمیل این سالن‌هاست اما سالن ورزشی روستای جبدرق به علت عدم رعایت استانداردها در بلاتکلیفی است.

 

ظاهر نوری بخشدار ارشق گفت: در بحث آبرسانی کارهای ارزشمندی صورت گرفته چرا که در گذشته از 85 روستای این بخش تنها 5 روستا از آب شرب مورد نیاز برخوردار بودند اما با پیگیری های انجام گرفته 9 روستای این بخش که 40 درصد جمعیت بخش را تشکیل می‌دهند آبرسانی می‌شود.

 

وی در خصوص اجرای طرح هادی روستاها گفت: متاسفانه در این راستا در بخش ارشق با ضعف‌هایی همراه است که می‌بایست به صورت عادلانه تقسیم شود تا کلیه روستاها را تحت پوشش قرار دهد.

 

نوری با اشاره به پایاب سد سبلان گفت: خوشبختانه عملیات عمرانی پایاب سد سبلان به خوبی در حال پیش روی است اما متاسفانه در کل در بحث سد سازی این شهرستان ضعیف عمل می‌کند چرا که سدهای زیادی در این شهرستان به حالت نیمه کاره باقی مانده است.

 

داود رضایی بخشدار قصابه در این جلسه گفت: در آستانه انتخابات مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان می‌بایست مشکلات کوچک را رفع و رضایت مندی مردم را نسبت به عملکرد دولت جلب کنند.

 

وی ضمن قدردانی از خدمات اداره برق شهرستان گفت: با وجود عدم اعتبار کافی عملیات برق رسانی روستای تازه کند با اعتبار 250 میلیون تومان به نحو احسن اجرا کرده و در دهه فجر سال جاری افتتاح می‌شود.

 

وی در خصوص اجرای طرح هادی روستاها گفت: خوشبختانه در این راستا گام‌های ارزشمندی برداشته شده است و پروژه های آماده در دهه فجر سال جاری آماده افتتاح می‌شود.

 

رضایی تاکید کرد: بخش قصابه پیشانی ورود به شهرستان قرار گرفته است که اکثر مسافران از این مسیر وارد شهرستان می‌شوند لذا هر چقدر روستاهای این بخش از طرح هادی بیشتری برخوردار باشند موجبات رضایت مردم و مسافران را نیز فراهم خواهد کرد.

 

وی افزود: برای توسعه متوازن در منطقه باید پتانسیل‌های منطقه را در نظر گرفت و از اعتبارات دولتی بهره‌مند شد.

 

رضایی در خصوص سد اهل ایمان شهر قصابه گفت: مطالعات اولیه این سد انجام گرفته و میزان ذخیره آبی این سد 18 میلیون متر مکعب پیش بینی شده است لذا در صورتی که این سد اجرا شود 4هزار هکتار از زمین‌های زراعی این شهر را تحت پوشش قرار می‌دهد در حالی که کشاورزان بخش قصابه از سد احمدبیگلو بی بهره خواهند بود.

 

مهدی احدی بخشدار لاهرود در این جلسه خواستار رعایت عدالت در تخصص اعتبار شد چرا که در جذب اعتبار بخش‌ها در نظر گرفته نمی‌شود اعتبار تخصیص یافته در زمان جذب با صفر درصد همراه می‌شود.

 

محمد اژدری بخشدار مرادلو گفت: توسعه متوازن تنها با رعایت عدالت در توزیع اعتبارات محقق می‌شود.

 

وی افزود: با حفر چاه در مناطق بالا دست شهر مرادلو مشکل آب شرب منطقه رفع می‌شود که برای حفر این چاه و سایر فعالیت‌های آن بالغ بر 800 میلیون ريال اعتبار برآورد و پیشنهاد شده است.

 

وی در خصوص کنترل مصرف مازاد آب در شهر مرادلو گفت: خوشبختانه با همکاری اداره آب فاضلاب روستایی بالغ بر 120 کنتور آب هوشمند سازی شده است و مشکل آب شرب به صورت موقتی رفع شده اما در طول تابستان دوباره شهر مرادلو با کمبود آب شرب مواجه خواهد شد.

 

اژدری در خصوص رفع مشکل جاده ای این شهر گفت: محور مواصلاتی بخش مرادلو محور اصلی و به عبارتی جاده ترانزیتی است لذا نیاز به تعریض و اصلاح آن می‌باشد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.