تازه ها

1395-10-11 10:07
کد مطلب: 61996
سرکنسول گری فدراسیون روسیه در دیدار با شهردار اردبیل گفت:قابلیت های طبیعی و گردشگری اردبیل ثروت جاودان برای کشور ایران است و با توجه به پایان پذیر بودن منابعی همچون نفت، آینده اقتصادی و تجاری ایران در استان های مستعدی همچون اردبیل رقم خواهد خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، شهردار اردبیل دیروز با "سرکنسول گری فدراسیون روسیه در رشت" دیدار و قابلیت های منحصربفرد گردشگری، اقتصادی و  کشاورزی استان و شهر اردبیل را تشریح کرد.

حمید لطف اللهیان در این دیدار تصریح کرد: معرفی اردبیل در روسیه می تواند منجر به مبادلات فرهنگی و اقتصادی شود که خود این اقدام به فراهم شدن زمینه برای استفاده از توان سرمایه گذاران روسی منجر می شود.

شهردار اردبیل با اشاره به وجود شرایط طبیعی و امکانات مربوط به اسکی روی برف در شعاع بیست کیلومتری اردبیل در دامنه سبلان در سرعین، گفت: با وجود آبگرم های طبیعی در کنار این امکانات، شرایط فوق‌العاده استثنایی برای توسعه گردشگری به خصوص گردشگری زمستانه در این استان فراهم است.

لطف اللهیان شهر اردبیل را به عنوان یک کهن‌شهر با هویت و قدیمی اما ناشناخته برای کشورهای خارجی، معرفی کرد و گفت: مدیریت شهری اردبیل این آمادگی را دارد تا ارتباطات خود با کشورهای مختلف از جمله روسیه را توسعه دهد.

وی آغاز هر مشارکت و اجرای هر یک پروژه مشترک با روسیه را آغازگر مبادلات و همکاری های بیشتر اردبیل با این کشور در آینده دانست.

کنسانتین آلکسه یف، سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت در دیدار با شهردار اردبیل از علاقه‌مندی فعالان تجاری روسیه برای سرمایه‌گذاری در ایران به خصوص استان مستعدی همچون اردبیل خبر داد.

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت ادامه داد: اردبیل پتانسیل بزرگی برای توسعه گردشگری خارجی دارد و شهرداری اردبیل می تواند از مرکز فرهنگی و اسلامی ایران در مسکو برای معرفی همه قابلیت های گردشگری و اقتصادی اردبیل بهره مند شود.

کنسانتین آلکسه یف افزود: قابلیت های طبیعی و گردشگری اردبیل در واقع ثروت جاودان برای کشور ایران است و با توجه به پایان پذیر بودن منابعی همچون نفت، آینده اقتصادی و تجاری ایران در استان های مستعدی همچون اردبیل رقم خواهد خورد.

وی با تاکید بر امکان سرمایه گذاری روسیه در ابعاد مختلف گردشگری، اقتصادی و استان اردبیل، بیان کرد: میهمان نوازی اردبیلی‌ها حتی در خارج از مرزهای ایران بسیار زبانزد بوده و من مجددا در فصل بهار به اردبیل مراجعه خواهم کرد و اقدامات مشترک بیشتری انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.