تازه ها

1395-10-04 11:50
کد مطلب: 61666
افکار شوم شوالیه های جنگ نرم نظام سلطه/تخریب هدفمند اعتقادات و ارزش های انقلابی
کارشناس مسائل فرهنگی - اجتماعی گفت: کارسازترین اهداف نظام سلطه و استکبار علیه ایران اسلامی، پیاده سازی جنگ نرمی حساب شده توسط شوالیه های این جنگ با هدف قرار دادن سبک زندگی و تخریب اعتقادات و ارزش های انقلابی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، بختیار محمدی در رابطه با جنگ نرم دشمن و رفتار متقابل در برابر این هجمه نظام سلطه اظهار کرد: طی سالهای گذشته، بازتاب وسیع حضور انقلاب اسلامی در خاورمیانه، پیشرفت های موشکی و نظامی و انعکاس امواج بیداری اسلامی، موجب تغییر نگرش و اتخاذ راهبردهای نو از سوی غرب به این کشور اسلامی شده است.

وی ادامه داد: پیشتر، تهدید های نظامی از سوی استکبار بر ایران اسلامی تحمیل می شد و اشخاصی چون صدام ملعون نسبت به عملیاتی ساختن این تهدید ها اقدام می کرد که پیروزی های متوالی در جنگ و اتحاد و همبستگی امت اسلامی این تهدید ها را برای کشور به فرصت تبدیل کرد تا هیچ تهدیدی بر ایران اسلامی کارساز نباشد.

این کارشناس فرهنگی - اجتماعی اضافه کرد: اما غرب که همچنان براندازی ایران اسلامی را در ذهن می پروراند، در کنار تقویت جریانات ضد فرهنگی و ارزشی، جریانات خودجوش، سوء استفاده از افکار تضعیف شده؛ نه با جنگ سخت بلکه با جنگ نرمی حساب شده توسط شوالیه های سایبری و فرهنگی، جنگ با این کشور مقدس را آغاز و تسخیر افکار اقشار متعدد جامعه را خواستار است.

محمدی گفت: غرب به رهبری ایالات متحده آمریکا درصدد تغییر و بازآفرینی فرهنگ و نگرش سیاسی جامعۀ هدف یعنی ایران، برای تضمین منافع و تثبیت امنیت سیری ناپذیر خود می باشد.

وی افزود: دشمن درصدد شناخت و نفوذ در انگاره ها، ارزش ها، نمادها و باورهای حاکم در جامعه اسلامی ایران می باشد و مسلماً به اهداف بسیاری نیز در این رابطه دست پیدا کرده است؛ تخریب و نفوذ فرهنگی، امنیتی و دینی از جمله اهدافی است که بر علیه ایران اسلامی استفاده می شود.

محمدی خاطر نشان کرد: در این عرصه، تکنیک های نوین عملیات روانی دشمن در سه حوزه فرهنگی، یعنی تمایلات اجتماعی، افکار و نظام رفتار اجتماعی با استفاده از تکنولوژی پیشرفته رسانه ای محوریت می یابد که هم اکنون اقداماتی همچون استحالۀ فرهنگ دینی و ملی، ترویج خرافات، عرفان و تصوّف تخدیری، اباحی گری، تشدید گرایشات قومی و نژادی، مصرف زدگی، تجمل گرایی و... محصولات این ترفند جدید می باشند.

کارشناس فرهنگی ابراز کرد: بمباران افکار عمومی با ترفند ناتوی فرهنگی، بصیرت زدایی، عملیات روانی، براندازی نرم، سوء استفاده از ولنگاری های مسئولین، دو دستگی در افکار عمومی، فراهم سازی امکانات نرم افزاری، حضور بی دغدغه در فضای مجازی و شبکه ای اجتماعی،  و ... از جمله پیگیری های هوشمندانه غرب برای براندازی نظام اسلامی و همچنین تخریب افکار عمومی است.

محمدی گفت: ˜بازشناسی ارزش های اسلامی و انقلابی از قبیل ایمان، ایثار، شهادت طلبی، زهد و ساده زیستی، تعاون و همکاری مردمی، همدلی و همبستگی عمومی، اقامه نماز، فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، دوری از ماهواره، تعهد و مسئولیت شناسی، مقاومت و پایداری و.... رفتار متقابل اقشار جامعه است که در راس آن مردم و مسئولین قرار دارند.

وی در پایان به نگرانی های رهبر انقلاب در این خصوص اشاره کرد و گفت: یکی از نگرانی های رهبر انقلاب که نتیجه ولنگاری فرهنگی است، قوت گرفتن جریانات فکری معاندی می باشد که به صورت هدفمند به منظور تخریب اعتقادات، ارزش های انقلابی، سبک زندگی، رسوم و سنت های فرهنگی اجتماعی فعالیت می کنند که مسئولین می بایست در جلوگیری از ترویج این افکار پلید اقدامات فرهنگی شایسته ای انجام دهد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.