تازه ها

مدیرکل آموزش و وپرورش استان اردبیل، گفت: در حالی که در تولید علم در کشور روند رو به رشدی داریم اما متاسفانه در حوزه پژوهش با افت کیفیت مواجه هستیم که باید تدبیری برای این وضعیت اتخاذ شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، احمد ناصری امروز در همایش تجلیل از معلمان پژوهنده و پژوهشگران برتر آموزش و پرورش استان، در محل همایش‌های کانون فرهنگی تربیتی عصمت اردبیل، عمق تحولات اساسی جامعه را وابسته به تعلیمات آموزش و پرورش دانست و گفت: حوزه پژوهش این سازمان نیاز جدی به سرمایه گذاری دارد.

وی اظهار کرد: در حالی که در تولید علم در کشور روند رو به رشدی داریم اما متاسفانه در حوزه پژوهش با افت کیفیت مواجه هستیم که باید تدبیری برای این وضعیت اتخاذ شود.

ناصری تاکید کرد: اگر منتظر منابع محدود دولتی باشیم به موفقیت و پیشرفت دست نخواهیم یافت؛ مردم منبع اصلی هستند، ضرورت دارد خیرین و افراد نیک اندیش و علاقمند به پیشرفت و توسعه کشور با سرمایه گذاری در حوزه پژوهش از محققان حمایت کنند.

وی  با بیان اینکه، به دلیل نبود برنامه های مشخص و مدون در حوزه پژوهش، تلاش‌ها بی نتیجه و ناکام مانده است، افزود: اینکه چقدر از یافته های پژوهشی در حوزه های مربوطه تاثیرگذار بوده، جای بحث دارد.

مدیرکل آموزش و وپرورش استان اردبیل، تصریح کرد: بسیاری از پژوهش های انجام یافته در کتابخانه‌ها خاک می خورد چرا که تاکید ویژه روی کاربست یافته های پژوهشی نداریم و دستاوردهای پژوهشی مورد بهره برداری قرار نمی‌گیرد.

ناصری به معلمان توصیه کرد از تحقیق و پژوهش غفلت نکنند و در حد توان خود با انجام یک سری تحقیقات لازم برای هر درسی که می خواهند تدریس کنند، آن را مبنای کار خود قرار دهند تا به اهداف ترسیم شده دست یابند و تحقیقات هر چند ساده خود را به الگوی عملیاتی تبدیل کنند.

در این مراسم با اهدای لوح سپاس، از معلمان پژوهنده و پژوهشگران برتر آموزش و پرورش استان اردبیل تجلیل شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.