تازه ها

1395-09-26 14:49
کد مطلب: 61368
امام‌جمعه اهل تسنن عنبران:سبک زندگی جامعه باید منطبق با سیره پیامبر (ص) باشد
امام جمعه عنبران گفت: تمامی اعمال زندگی مسلمانان و جامعه اسلامی باید برگرفته از سیره پیامبر اعظم (ص) باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از شکوه فرهنگ، حجت الاسلام سید یاور مرادی در خطبه نمازجمعه شهر عنبران با اشاره به روایات و احادیثی در خصوص خلق و خوی نیکوی پیامبر اسلام(ص) اهالی را به اسوه قرار دادن سیره این پیامبر بزرگ دعوت کرد، گفت: نشست و برخاست و اعمال ما باید طبق سیره پیامبر(ص) باشد.

امام جمعه عنبران در ادامه سخنان خود به روایاتی از زندگی پیامبر(ص) پرداخت و افزود: خداوند تبارک و تعالی رحمت را صد جز خلق کرده که ۹۹ جز را نزد خویش نگه داشته و ۱ جز را به زمین نازل کرده است و افرادی که اخلاق نیکو دارند از این یک جز بیشترین استفاده را می برد.

وی با تأکید دوباره بر داشتن اخلاقی نیکو اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص) برای تکمیل مکارم اخلاقی آمده است پس مسلمانان نیز با  اسوه و الگو قرار دادن سیره این بزرگوار از سیئات دوری و به حسنات نزدیکی جویند.

حجت الاسلام مرادی در بخش دیگری از سخنان خود  از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، مسئولان شهرستانی و محلی و اهالی شریف بخش عنبران جهت شرکت در مراسم هفته وحدت تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ شرعی از سوی کانون فرهنگی هنری نبی رحمت شهر عنبران، از جوانان شرکت کننده در این محافل قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.