تازه ها

پربیننده ترین

1395-09-18 01:58
کد مطلب: 61051
 جای خالی"تماشا خانه"درگیوی/آیا کوثر ظرفیت احداث سالن"سینما"رادارد؟
شاید ایجاد و احداث "سالن سینما" در شهرستان 25 هزار نفری کوثر کمی دور از انتظار باشد، ولی ظرفیت غنی مردم فرهنگ پرور گیوی و همچنین رونق بخشیدن به اوقات فراغت جوانان به مسئولین این امکان را می دهد که حداقل از تماشاخانه سالن ارشاد اسلامی گیوی در جهت ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، یکی از بزرگترین مشکلات شهرستان کوثر و مرکز آن شهر گیوی در حوزه فرهنگ، کمبود زیر ساخت های فرهنگی از جمله نبودسینما، خانه تئاتر و عدم توجه به دیگر ظرفیت های موسیقی سنتی، آواز و ... است.

این شهرستان با جمعیتی بالغ بر 25 هزار نفر هنوز از نبود یک سینما رنج می برد؛ در حالی که اهالی برای بهره مندی از این ظرفیت فرهنگی با طی مسافت 85 کیلومتری به مرکز استان سفر می کنند.

شاید ایجاد و احداث "سالن سینما" در این شهرستان کمی دور از انتظار باشد و مسئولین دیگر کاستی های فرهنگی شهرستان را مهمتر از این ظرفیت قلمداد کنند که قابل توجه و تامل است.

اما ظرفیت غنی مردم فرهنگ پرور گیوی، رونق بخشیدن به اوقات فراغت جوانان، کاهش آسیب های اجتماعی، پرهیز جوانان از شبکه های اجتماعی، استفاده نکردن از ماهواره در گیرودار هجمه های فرهنگی غرب و ...، به مسئولین این امکان را می دهد که حداقل به فکر تدارک یک " تماشاخانه "برای بهره مندی اهالی از جشنواره ها و دیگر ظرفیت های فرهنگی سینما باشند.

خوشبختانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوثر اخیراً با اقدامی تحسین برانگیز و با سلیقه فرهنگی خود با بازسازی سالن اجتماعات، نصب پرده نمایش ویدئو پروژکتور در این سالن و همچنین تدارک صندلی راحت نشین تکیه گاهی، توانسته حداکثر خدمات را در برگزاری برنامه های فرهنگی ادارات و نهاد ها ارائه دهد.

مسئولین امر می توانند با تدارک این سالن و هماهنگی های صورت گرفته نیاز های فرهنگی روزمره اهالی این منطقه را در جهت ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی فراهم سازند.

این مکان فرهنگی علاوه بر آموزش و نهادینه کردن فرهنگ در بین افراد جامعه، مسائل و مشکلات منطقه را نیز در قالب هنرهای مختلف به مردم شناسانده  و مسئولان را هم به طور مستقیم یا غیر مستقیم در جریان این مشکلات قرار می دهد.

هم اینک مردم شهرستان کوثر با وجود استعدادهای فراوان هنرمندان، درخشش آنها در جشنواره های استانی و هنردوستان فراوان از داشتن یک مرکز فرهنگی اعم از سینما، تئاتر شهر و محلی مناسب برای آموزش و ساماندهی انجمن های هنری محروم هستند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.