تازه ها

2016-12-04 12:48
کد مطلب: 60902
تکمیل پروژه مرکز نگهداری معلولان مهمترین خواسته معلولان است که سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر وعده پیگیری مشکلات آنان را داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی به نقل از اورامی، دیروز روز جهانی معلولان بود و به همین مناسبت در شهرستان مشگین‌شهر مراسمی برگزار شد و از معلولان شهرستان با اهدای جوایزی تجلیل به عمل آمد.

 

در این همایش میرعلی رحیمی‌زاد سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر تاکید کرد که مسائل و مشکلات معلولان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری خواهد کرد به طوری که حتی در صورت نیاز مبلمان شهری را نیز متناسب با نیاز معلولین تغییر خواهد داد.

 

این در حالی است تکمیل ساختمان جدید نگهداری معلولان ذهنی بیش از هر چیز دیگری نیازمند همت مسئولان شهرستان است که با تامین اعتبار لازم این ساختمان تکمیل ‌شود؛ چرا که ساختمان فعلی به علت بافت فرسوده در وضعیت نامناسبی قرار گرفته است.

لذا تکمیل ساختمان جدید نگهداری معلولان ذهنی نیاز ضروری این شهرستان است که با توجه به جدیت سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر انتظار می رود در این خصوص سریع تر وارد عمل شده و یکی از مهمترین خواسته های معلولان تکنیل شود.

به گزارش پایگاه خبری اورامی، در سال 1362 یحیی عبداللهی قطعه زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع زمین به اداره بهزیستی شهرستان وقف کرده بود تا در این زمین مرکز نگهداری معلولین احداث شود لذا در سال 1387 کلنگ احداث این مرکز در زمین وقفی بر زمین زده شد و با صرف 4 میلیارد ریال تنها اسکلت فلزی آن اجرا شده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 30 درصد به حال خود رها شده است.

بر همین اساس سرپرست فرمانداری شهرستان با اظهارات خود در همایش معلولان، این قشر را امیدوار کردند تا بعد از 10 سال این پروژه با پیگیری و تامین اعتبار لازم به نتیجه برسد.

 

اکنون 10 سال از آغاز این پروژه سپری شده و 4 میلیارد ريال اعتبار از اعتبارات دولتی بلاتکلیف در این شهرستان باقی مانده و فلزات به کار رفته در این ساختمان در حال نابودی است.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مشگین‌شهر هزینه تکمیل و تجهیز این پروژه را در سال جاری 10 میلیارد ريال اعلام کرد تا ساختمان فوق تکمیل و تجهیز و معلولان به ساختمان جدید انتقال یابند.

با توجه به آخرین اخباری که در خصوص تکمیل این پروژه مطرح شده ولی ملکی نماینده مردم شهرستان مشگین‌شهر در مجلس طی جلسات و رایزنی‌هایی که با مسئولین ارشد کشوری و سازمان داشته توانسته است 4 میلیارد ريال برای تکمیل این پروژه دریافت کند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.