تازه ها

1395-09-11 11:39
کد مطلب: 60787
توسط مبتکر مشگین‌شهری ساخته شد
دستگاه کنترل آلاینده‌های خروجی از وسایل نقلیه
توسط مبتکر مشگین‌شهری دستگاه کنترل آلاینده‌های خروجی از وسایل نقلیه سنگین ساخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی به نقل از اورامی، ایمانقلی محمدزاده پیرمرد 73 ساله مشگین‌شهری که در روستای قلچقلو از توابع بخش مرکزی شهرستان مشگین‌شهر زندگی می‌کند با وجود اینکه تحصیلات چندانی ندارد و تحصیلات خود را تا پایان دوره ابتدائی ادامه داده است اما با این حال توانسته دستگاه کاهش آلودگی هوا برای خودروهای سنگین طراحی و به صورت آزمایشی اجرا کند و به موفقیت نیز دست یافته است.

 

ایمانقلی محمدزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری اورامی گفت: در دوران جوانی در تهران مشغول به کار بودم در آن زمان متوجه آلودگی هوا در تهران شده بودم و از آلودگی هوا به دامنه سبلان پناه آورده‌ام و این بحران سال‌ها ذهنم را به خود مشغول کرده بود اما از انجایی که سواد چندانی نداشتم نمی‌توانستم در این باره چاره‌ای کنم اما همیشه از این آلودگی هوا نگران بودم و همیشه ذهنم را به خود درگیر کرده بود.

 

وی افزود: مدت‌هاست که اخباری در خصوص آلودگی هوای شهرهای مختلف گزارش داده می شد و وقتی این گزارشات رو می‌شنیدم همیشه دوست داشتم جلو این آلودگی ها را بگیرم اما از لحاظ علم و سرمایه و ... چیزی در بساط نداشتم و نمی‌توانستم کاری انجام دهم و از این بابت ناراحت بودم.

 

وی افزود: در چند روز گذشته نیز در خصوص آلوگی هوا از اخباری می‌شنیدم و با آن ذهنیت شب را به رخت خواب رفتم اما به صورت ناگهانی فکر و ایده‌ای به ذهنم رسید که ان را به صورت آزمایشی طراحی کردم و بعد از تلاش زیاد، موفق نیز شدم و اکنون دستگاهی را طراحی کرده ام که می‌تواند آلودگی خودروهای سنگین را از بین ببرد.

 

 محمدزاده تاکید کرد: دستگاهی که اکنون ساخته شده به صورت آزمایشی و برای تست بوده و خوشبختانه جواب آزمایش نیز خوب بوده است و اداره کل محیط زیست استان اردبیل نیز آن را تایید کرده است و اکنون با ساخت مخزن 40 لیتری می‌توان آن را با حداقل هزینه بر روی کامیون‌ها و سایر دستگاه‌های سنگین نصب کرد.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که یکی از مهندسان مربوطه مرا یاری کند و ایده خود را با کمک وی عملیاتی کنم می‌توان به موفقیت بیشتری دست یافت اما چون سواد کافی ندارم نمی‌توانم آن را به صورت علمی و مهندسی شده پیاده کنم لذا به هر مهندسی که علاقمند به خدمت به ملت ایران در این خصوص است دست یاری دراز می کنم تا بصورت تخصصی این طرح را عملیاتی کنیم.

 

این مبتکر مشگین شهری گفت: در صورت حمایت می‌توانم طرحی را ارائه دهم که آلودگی واحد های تولیدی را با حداقل هزینه از بین ببرد تا مردم این کشور بیش از این دچار مشکل نشوند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.