تازه ها

1395-09-09 14:30
کد مطلب: 60735
فرمانده نمونه جشنواره مالک اشتر بسیج:
دیدار با رهبر معظم انقلاب شیرین ترین خاطره زندگی ام شد
فرمانده پایگاه شهید واحدی اصلاندوز و منتخب جشنواره مالک اشتر سازمان بسیج گفت:دیدار با رهبر معظم انقلاب شیرین ترین خاطره زندگی ام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی به نقل از ارس تبار،سوم آذرماه یکی از روزهای فراموش نشدنی برای عموم بسیجیان ایران اسلامی است. در این روز باشکوه جمعی از فرماندهان نمونه کشوری در اجتماع بیش از هزاران نفر از بسیجیان کشور با مولا و مقتدای خویش حضرت امام خامنه ای در حسینیه امام راحل دیدار کردند و بسیجی سجاد بابازاده نیز یکی از موفق ترین فرماندهان در سطح کشوری بود که توفیق زیارت آقا را بدست آورد و به آرزوی دوران کودکی خود رسید.

این فرمانده بسیجی 27 ساله پایگاه مقاومت شهید رحیم واحدی ناحیه مقاومت بسیج عشایری اردبیل(اصلاندوز) امسال به همت همه بسیجیان پایگاهش عنوان "موفق ترین رده سازمان بسیج مستضعفین" را در سومین جشنواره سراسری مالک اشتر کسب کرده و مورد تجلیل قرار گرفت.

 

به همین بهانه گفتگوی اختصاصی با این بسیجی نمونه انجام داده ایم تا بیشتر با او آشنا شویم.

ازچه سالی عضو بسیج شده اید؟

ضمن تبریک گرامیداشت  هفته بسیج،از سال 1380 عضو بسیج مستضعفین و از سال 1394 نیز به فرماندهی پایگاه شهید رحیم واحدی اصلاندوز منصوب و در نخستین سال حضور خود با عنایات پروردگار موفق به کسب فرمانده نمونه کشوری شدم.

چرا بسیج؟

با توجه به اینکه از همان دوران کودکی اهل مسجد و نماز خواندن بوده و از این طریق با پایگاه نیز آشنا شدم در نهایت با جذب در بسیج و تعاملاتی را هم در این راستا انجام دادم و تا به امروز هم در بیشتر عرصه ها خدمتگزار بسیج و بسیجیان هستم.

                                                                          

چه فعالیت هایی در این پایگاه بسیج انجام و موجب برگزیده شدن شما در جشنواره مالک اشتر شد؟

بنده سرباز کوچک رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای هستم و بیش از یکسال بعنوان خدمتگزار در این پایگاه مشغول فعالیت هستم با تلاش و توکل بر خداوند و ائمه اطهار(ع) و با کمک اعضای شورای پایگاه،در جهت اجرای برنامه های محوله کوشش کردیم تا شاید در رهگذر آن بتوانیم گامی هر چند کوتاه در جهت سرافرازی ایران اسلامی که حاصل مجاهدت های معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)، شهدا و مقام معظم رهبری است برداریم و شرمنده آنها نشویم.

 

مهمترین برنامه هایی که در پایگاه انجام دادید برای مخاطبین بیان کنید.

اهم فعالیت های را که می توان در این زمینه بیان کرد عبارتند از: برگزاری حلقه های صالحین و کیفی سازی آن، برگزاری رزمایش گردان عاشورا و گردان بیت المقدس، کسب رتبه برتر شباب، کسب رتبه برتر سایت صالحین، اجرای جوانه های صالحین در عرصه های متفاوت جهت غنی سازی اوقات فراغت بسیجیان، فعالیت های مرتبط با طرح دجالواره، اجرای دقیق و کامل برنامه های ابلاغی، تعامل با اقشار و خصوصا قشر روحانیت، تعامل با هیئت امنای مسجد، ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری اردوهای تربیتی، برگزاری اردوهای جهادی در راستای محرومیت زدایی،برگزاری کلاسهای قرآن، تعامل مستمر اعضای شورا با پایگاه،اجرای طرح پیامک تلاوت نور بصورت ابتکاری، برگزاری مسابقات ورزشی، حمایت از فعالان اقتصاد مقاومتی با اعطای تسهیلات و دیدار با خانواده معظم شهدا.

تا کنون چه رزمایش هایی برگزار کرده اید؟

اجرای فراخوانی های گردان عاشورا و پیاده روی شبانه و گردان بیت المقدس در راستای انسجام و آمادگی بسیجیان تا از این طریق قدرت و انسجام خود را به دشمنان و استکبار نشان دهیم.

طرح حلقه های صالحین چه تاثیری در پایگاه شما داشته است؟

اگر طرح صالحین را خوب و اصولی و همگام با برنامه های تعریفی اجرا کنیم در واقع خاک ریز مقابله با جنگ نرم است در واقع می توان گفت کشور را در مقابل جنگ نرم بیمه می کند. حلقه های صالحین یکی از طرح های ارزشی در جهت تعلیم و تریت فرزندان انقلاب و نسل جوان جامعه است که ما نیز در همین راستا با تشکیل و کیفی سازی حلقه های تربیتی صالحین پایگاه توانستیم گام های ارزشمندی برای رشد تربیتی بسیجیان پایگاه برداریم.

 

برای زنده نگه داشتن یاد شهداء و ترویج فرهنگ شهادت چه باید کرد؟

افتخارم این است که از خانواده معظم شهدای جاویدالاثر هستم و این مسئله وظایف ما را دو چندان سنگین تر می کند. بنا به فرموده مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و بر ما واجب است که در وهله اول یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و با معرفی شهداء و ایثارگران به عنوان الگوهای راستین برای جوانان، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری آبروی کوچه ها،افتخار محله در جهت ترویج فرهنگ شهادت گامی هر چند کوتاه برداریم.

 به نظرشما محور اصلی فعالیتهای بسیج چیست؟

فعالیت های بسیجیان (بنا به فرموده امام راحل مسجد سنگر است) باید مسجد محوری باشد. فضای مسجد باید سرشار از کارهای فرهنگی و فریضه امر به معروف و نهی از منکر باشد تا از این طریق بتوان مسجد را به کانون تبلیغاتی و جذب حداکثر افراد تبدیل کرد.

و این نکته هم قابل ذکر است که هیچ وقت به صورت رقابتی کار نمی کنیم.ما فقط فعالیت ها و برنامه های خود را بنحو مطلوب انجام می دهیم و هدف ما جذب و سازماندهی بسیجیان و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، فضای مجازی و غیره است.

چه کنیم تا بسیج شجره طیبه باقی بماند؟

ولایت پذیری و ولایت محوری شاخصه مهم و اصلی بسیج و رکن اساسی این نهاد مقدس است و در پرتو این پشتوانه بزرگ و الهی و درک صحیح از آموزه های  اسلام ناب محمدی(ص) و کاربردی کردن آن در جای جای برنامه های بسیج می توان باعث جاودانگی این شجره طیبه شد و یادمان باشد که ما مکلف به انجام تکلیف هستیم آن هم به طریق صحیح و براساس مقتضیات زمان و مکان  و انشاءالله خواهید دید که بسیج شجره طیبه خواهد ماند.

حال و هوای شما هنگام دعوت جهت دیدار با مقام معظم رهبری چگونه بود؟

صادقانه باید بگویم انتظار چنین پاداشی را نداشتم .زمانی که با ما از طریق ناحیه عشایری تماس گرفتند و اعلام کردند که منتخبین کشوری علاوه بر جشنواره مالک اشتر، به دیدار آقا مشرف خواهند شد خوشحال شدم و به آرزوی دوران کودکی و نوجوانی خود رسیدم.

 

در دیدار با رهبر معظم انقلاب چه حسی داشتی؟

رویایی بود واقعی! قابل بیان نیست! یک بسیجی از یک منطقه عشایر نشین،موفق به دیدار مولا و مقتدای خویش می شود و این بزرگترین هدیه و نعمتی است که در طول دوران حضورم در بسیج شامل حالم شده و دنیایی می ارزد. این دیدار شیرین ترین خاطره زندگی ام شد.

تفاوت بسیج دیروز با امروز؟

بسیجی دیروز هدفش دفاع از انقلاب بود به وسیله جنگ سخت و بسیجی امروز هدفش بایستی حفظ ارزشهای انقلاب باشد از طریق جنگ نرم و ادامه دهنده راه شهداء و در تمامی صحنه ها حضور فعال و پر نشاط و لبیک گویی به فرامین مقام معظم رهبری باشد.

چه توصیه ای به بسیجیان دارید؟

خدمت بسیجیان عرض می کنم که بنده به عنوان یک خدمتگذار در خدمت همه بسیجیان پایگاه هستم و بسیجیان عزیز باید بتوانند که خود را به حد عالی برسانند و توصیه من به عزیزان این است که مساجد را خالی نکنند و پایبند به نماز،قرآن،معاد و ولایت فقیه باشند.این را از بسیجیان خواستاریم که در تمام مراحل پایگاه با ما همراه باشند و در برنامه های پایگاه حضور فعال داشته باشند در سطوح مختلف سنی نوجوانان،جوانان،میانسالان و پیشکسوتان که در پایگاه حضور دارند.

بسیجیان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه در راستای تحقق اندیشه و تفکر بسیجی گام بردارند چرا که نیاز امروز جامعه ما تفکر بسیجی برای خروج از مشکلات و حرکت در مسیر رشد و توسعه همه جانبه است.

 

سخن پایانی:

در پایان لازم می دانم از امام جمعه اصلاندوز،فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل،فرماندهی،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه عشایری اصلاندوز،فرمانده حوزه بعثت،کارکنان سپاه،هیئت امنای مساجد،اعضای شورای پایگاه شهید واحدی و عزیزان بسیجی که این حقیر را در پیشبرد اهداف بسیج یاری کرده اند، تقدیر و تشکر کنم.

تا آخرین نفس و قطره خون با الگوگیری از ائمه اطهار (ع)، امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری از میهن عزیزمان در همه عرصه ها دفاع کرده و با پشتکار فراوان به راه خود ادامه خواهیم داد.

به گزارش ارس تبار،سجاد بابازاده فرمانده پایگاه شهید واحدی سپاه ناحیه عشایری در مراسم تجمع بسیجیان مدافعان حرم در پنجم آذرماه مورد تجلیل قرار گرفت.

 

 

مصاحبه از سجاد میرزایی

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.