تازه ها

1395-09-07 13:41
کد مطلب: 60658
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:
نظام بانکی کشور، بیمار و ربا محور است
نماینده مردم اردبیل- نیر - نمین و سرعین در مجلس گفت: همانطور که مراجع تقلید گفته اند سیستم بانکی مرسوم، ربا بوده و باید باز بینی شرعی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی به نقل از آذرسلام، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از عزم مجلس برای برخورد با حیف و میل بیت المال از جمله صندوق بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش خبر داد و اظهار داشت: در کنار سایر نهادهای بازرسی و پیگیر، مجلس تحقیق و تفحص را ادامه می دهد و هر موردی کشف شود قاطعانه برخورد خواهد شد، در این زمینه قوه قضائیه حمایت خود را اعلام کرده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس دهم تصریح کرد: همانطوری که مراجع تقلید نیز اعلام کرده اند نظام و سیستم بانکی بیمار و با معضل جدی روبرست و از جنبه قرار گرفتن در مسیر قوانین شرعی باید بازبینی و به روز شود.

بدری اظهار داشت: نتایج تحقیق و برسی ها نشان می دهد عمده صنایع و کارخانجاتی که با این شرایط مرسوم از بانک تسهیلات دریافت کرده اند متضرر و به سمت بحران مالی کشیده شده اند.

وی با بیان اینکه در بخش های کنترل و استفاده از منابع بانکی ضعف و مشکل اساسی وجود دارد ادامه داد: شرایط فعلی نظام بانکی طبق فرموده مراجع تقلید احکام شرعی ربا بوده و خوشبختانه در این راستا طرحی در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است، تا نظام بانکی ساماندهی شود، در غیر اینصورت روز به روز معضل و مشکلات متعددی بوجود خواهد آمد.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.