تازه ها

2016-11-15 08:59
کد مطلب: 60054
پنجره ای رو به دنیای خاکی؛
استخوان هایی که از قبر قهرند+تصاویر
استخوان هایی که از گورستان دور افتاده اند ،نه مسئولی چشم دیدن این صحنه ها را دارد و نه مردمی پول ساخت سدی در مقابل حرکت رو به جلو زمین، که باعث نبش قبر طبیعی در گورستان روستای ارجستان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی به نقل از چشمه لر، بعد از ظهر  یک روز آفتابي ، برگهاي درختان در بستر بيماري نارنجي رنگ شده و آماده مرگ فصلي خود بودند،اولين برگ با وزش نسيم پاييزي از درخت فرو ريخت نگاهم همگام با برگهای رنگ پریده به استخوان های خیره شد که  زیر چرخ زمانه خم نشده اند اما امروز وا مانده اند.

قبر های که هرکدام پنجره ای رو به دنیای خاکی باز کرده و گویی دلتنگ ما شده اند شاید هم می خواهند جاده جهان خاکی و باقی را صاف کنند.

ارجستان را با آب گاز دارش می شناسند و کارخانه آب معدنی که هم اکنون از رمق افتاده و خاک می خورد.

فارغ از این تعاریف سر حرفم  استخوان هایی است از گورستان دور افتاده و بقول سهراب «"خواب یاران" "استخوانِ در گلو" یعنی همین غافلیم و حاصل دوری از او یعنی همین » نه مسئولی چشم دیدن این صحنه ها را دارد و نه مردمی پول ساخت سدی  در مقابل حرکت رو به جلو زمین که باعث نبش قبر طبیعی در گورستان روستای ارجستان شده است.

ارجستان روستای در قلب بخش سبلان و نقطه اتصال این بخش به شهر توریستی سرعین است و منظره که در زیر مشاهده می کنید هر روز پذیرای مسافران است.

 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.