تازه ها

1395-08-24 10:28
کد مطلب: 60017
امید می رود با تشکیل شرکت توسعه و عمران شهرستان، یخ های بی‌تفاوتی به آینده شهرستان شکسته شود و مردم نیر با حضور و مشارکت خود این نهال نورس را از آسیب ها و گزند های احتمالی محفوظ دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی به نقل از نیریمیز،به اعتقاد همگان تشکیل تعاونی توسعه و عمران نیر می تواند اتفاق میمون و مبارکی برای شهرستان نیر باشد جوانه ای که می شد زودتر کاشت تا زودتر به ثمر نشیند ولی هر چه که هست  اگر بتوانیم این ماهی را زنده از آب بگیریم قدر مسلم سود کرده ایم.

 

بزرگان و صاحب نظران بر این باورند برای موفقیت هر شهر، مردم آن شهر باید آستین ها را بالا بزنند کمر همت ببندند و راه را برای توسعه و تعالی شهرشان همواره سازند و شاید ما مردم نیر از این نکته غفلت کرده ایم و همیشه منتظر مانده ایم مسئولی اعم از فرماندار و نماینده و ... بیاید برایمان کاری کند کارستان، غافل از اینکه من اگر بنشینم تو اگر بنشینی نه فرماندار، نه نماینده و نه هیچ کس دیگری نمی تواند کاری انجام دهد و بندی از پای توسعه شهرستان بگشاید.

 

پس باید برخاست، ما باید خود دلسوز خود باشیم که اگر  دلسوز خود نباشیم، دلسوزی هیچ کس دیگری به دردمان نخواهد خورد. به نظر می رسد یخ های بی‌تفاوتی به آینده شهرمان باید شکسته شود که آینده خود و فرزندانمان به آینده این شهر گره خورده است. ما بی شک به نیر پشت نخواهیم کرد از نیر کوچ نخواهیم کرد و با لالایی های برخی دایه های مهربان تر از مادر که فرسنگ ها دورتر برای دردهایمان نسخه می پیچند خوابمان نخواهد برد هر چند بسیارند عزیزانی که به هر دلیل ترک وطن کرده ولی از هیچ تلاشی برای اعتلای نام مادر وطن دریغ نمی کنند ...

 

باید پذیرفت بهترین راه برای پویایی اقتصاد و شادابی شهرمان، توجه به مردم و میدان دادن به آنهاست و تعاونی خود مظهر و زمینه ساز این مشارکت مردمی است و جای خوشحالی است که تعدادی از دلسوزان و افراد خوش نام شهرمان دست به دست هم داده اند تا شرایط برای ورود مردم عزیز شهرمان به میدان مهیا شوند، مقدمات کار فراهم شده و نیاز به مشارکت مردمی بیش از پیش حیاتی است.

 

گفته می شود شرکت تعاونی توسعه و عمران به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان، هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی، بسترسازی برای ورود بخش های تعاونی به فعالیت های اقتصادی، انجام طرح هایی که به دلیل افزونه زا (رانت زا) بودن آنها، قابل واگذاری به بخش خصوصی نیستند تشکیل می شود و این فرصتی است بزرگ و تشکیل تعاونی نقطه امیدی است برای مردم شهرمان تا شاید دیگر جوان بیکاری با خجلت بر سر سفره پدر ننشیند و پدری با دستان خالی در مواجه با چشمان منتظر فرزند عرق شرم نریزد.
 
 
و در پایان سخنی است با دست اندرکاران تشکیل این تعاونی؛ هر چند مقدمات کار فراهم و بخشی از مسیر طی شده ولی بدون تردید سربالایی ها و ناملایمات بسیار در راهند و ممکن است در طی این کوره راه های طولانی گردنه ها به خود بینند و عتاب ها از دوست و دشمن بشنوند و شاید فشار کفش آهنین منفعت طلبان را بر گلوی خود احساس کنند ولی خود می دانند که همتشان چاره ساز است و هدفشان مقدس و عالی و چه نیکوست بی توجه به حاشیه ها و حاشیه سازان و با جذب افراد خوشنام تر و موجه تر قطار توسعه نیر را به پیش برانند چرا که به لطف پروردگار دهقان فداکارها در این شهر بسیارند... 
 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.