تازه ها

1395-08-10 10:14
کد مطلب: 59230
طبیعت چهارفصل شهرستان نیر و برخورداری از مناطق بکر آب و هوایی از ویژگی‌های ممتازی است که می‌تواند این شهرستان را در زمره مناطق بالقوه برای جذب گردشگر در تمام فصول سال قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی به نقل از نیریمیز، شهرستان نیر در 35 کیلومتری غرب مرکز استان در مسیر جاده ترانزیتی اردبیل به تبریز قرار دارد.

این شهر به لحاظ سنگ نبشته میخی اورارتوئی و نزدیکی به سراب و سبلان و معماری خاص صخره ای از استقرارگاههای قدیمی استان محسوب می شود. علاوه برآن قرار گرفتن خطوط فرعی جاده تاریخی ابریشم از آن نشانگر رونق آن در دوره های گذشته است.

 
شهرستان نير با دارا بودن آثار فراوان باستاني، تاريخي، آبهاي گرم و سرد و مناظر و چشم انداز هاي  طبيعي، آب و هواي بسيار مطبوع و واقع شدن در دامنه هاي سر سبز سبلان می تواند جايگاه ويژه اي را در جلب گردشگران به خود اختصاص دهد.

 
وجود مناطق بکر گردشگری و برخورداری از طبیعت زیبا و چشم نواز در فصول مختلف سال، چشم هر علاقمند و گردشگری را خیره می‌کند که می‌توان با مدیریتی صحیح و اصولی و با استفاده از روش‌های میانبر ظرفیت‌های بالقوه شهرستان را به بالفعل تبدیل کرد و سود سرشار گردشگری طبیعت را نصیب شهرستان کرد.

 
زمستان با تمام سختی‌ها و سردی‌هایش جلوه خاص و زیبایی را به طبیعت شهرستان نیر می‌دهد به طوری که گویی طبیعت سرسبز جامه سفیدی را به خود پوشیده است که می توان با برنامه ریزی‌های مدون از ظرفیت‌های طبیعی گردشگری برای جذب گردشگران استفاده‌های بهینه‌ کرد.
 
برگزاری جشنواره‌ها، کنسرت‌های موسیقی، نمایشگاه‌ها و آیین‌های باستانی همراه با ورزش‌های زمستانی می تواند گردشگران زیادی را روانه شهر نیر کند.
 
 
گردشگران نه تنها خواهان لذت بردن از طبیعت و فرهنگ منطقه هستند، بلکه به هتل مناسب و غذای لذیذ و موسیقی به یاد ماندنی نیز می اندیشند.
 
شهرستان نير با دارا بودن آثار فراوان باستاني، تاريخي، آبهاي گرم و سرد و مناظر و چشم انداز هاي  طبيعي در فصل زمستان می‌تواند علاقمندان زیادی را برای حضور در ورزش ها و تورهای زمستانی روانه این شهرستان کند، اما متاسفانه هنوز هیچ اقدامی در سطح شهرستان برای جذب گردشگران در ایام زمستان نشده است و سئوالی که اینجا مطرح می‌شود؛ آیا وقت آن نشده است با یک برنامه ریزی هدفمند و مدون سهم شهرستان نیر در جذب گردشگران برای ایام زمستان مشخص شود تا بتوانیم همگام با سایر مناطق در کشور برای جذب گردشگران حرکت کنیم؟!
 
 
انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.