سرویس: اردبیل
کد خبر: 54287
|
12:04 - 1395/04/10
نسخه چاپی

بیانیه نهاد ها و ادارات بمناسبت روز جهانی قدس/

روز قدس روز فریاد جهان در دفاع از حقوق مظلوم است

روز قدس روز فریاد جهان در دفاع از حقوق مظلوم است
تعدادی از دستگاه های اجرایی و نهادها با صدور بیانیه ای بر حضور همه عوامل اداری به همراه مردم در راهپیمایی روز قدس تاکید کردند.

به گزارشپایگاه خبری تحلیلیبه نقل ازآذرسلام، با فرا رسیدن روز جهانی قدس مسئولان و دستگاههای اجرایی با صدور بیانیه هایی بر حضور حداکثری در راهپیمایی روز قدس تاکید می کنند.

*روابط عمومی و تبلیغات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل

روابط عمومی و تبلیغات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل در بیانیه‌ای با دعوت از ملت ایران و مردم همیشه در صحنه اردبیل برای حضور حماسی و یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفتمان انقلاب اسلامی را عامل ظهور گفتمان انتفاضه و مولد نیروی قدرتمند ضد صهیونیستی در متن حماسه مقاومت ملت فلسطین دانست.

با گذشت 37 سال از  ابتکار راهبردی و تاریخ‌ساز حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس و فرصت‌سازی هوشمندانه و تمام عیار برای تولید مقاومت ضدصهیونیستی و اعلام برائت جهانی از اسرائیل غاصب و حمایت از ملت فلسطین همچنان چالش حل ناشدنی نظام سلطه و صهیونیسم به شمار می‌رود.

برغم تلاش‌های جدید همه جانبه و توطئه‌های گوناگون و دام‌های ناموفق سازش، شعله‌های مقاومت و انتفاضه فلسطین و حمایت امت اسلامی، گسترده‌تر از گذشته حیات ننگین، اشغالگران قدس شریف را در بر گرفته و آرمان آزادی بیت‌المقدس و ملت فلسطین و نابودی رژیم جعلی و جلاد صهیونیستی مسئله اصلی و اول جهان اسلام محسوب می‌شود.

چالش گریز ناپذیر آمریکا و رژیم صهیونیستی، عمق راهبردی پیام انقلاب اسلامی است و تردیدی نیست آنچه در دهه اخیر باعث بر هم خوردن معادلات منطقه و شکست‌های زنجیره‌ای رژیم صهیونیستی برابر حزب‌الله لبنان و حماس فلسطین و در عرصه‌های نوین و آنچه در عراق، سوریه و یمن به منصه ظهور رسیده رویای امنیت اسرائیل و تداوم اشغالگری را باطل و با شتاب گرفتن روند اضمحلال و محو کامل اسرائیل غاصب نویدبخش جشن پیروزی ملت فلسطین و آزادی قدس شریف در آینده‌ای نه چندان دور شده است.

حمایت از فلسطین و مقاومت اسلامی مبتنی بر مبانی اعتقادی و آموزه‌های دینی و از محوری‌ترین مؤلفه‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی است و حمایت جمهوری اسلامی از فلسطین و گفتمان انتفاضه و مقاومت اسلامی، متکی بر ارزش‌ها و باورهایی که ریشه در اسناد بالادستی انقلاب اسلامی مانند قرآن، نهج‌البلاغه، معارف دینی، تعالیم ائمه اطهار (ع)، قانون اساسی، مواضع و دیدگاه‌های حضرت امام  (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) دارا بوده و در راستای عقلانیت و منافع ملی جهان اسلام در دستور اقدام و عمل قرار داشته است که پیامدهای آن متضمن عمق راهبردی گفتمان انقلاب اسلامی و پیش روندگی ممتاز نظام و امت اسلامی در عرصه جهانی شده است.

در پایان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی و مبتکر روز جهانی قدس و تاکید بر لزوم پیگیری راهبردها و منویات خلف صالح ایشان امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) در پیگیری آرمان آزادی قدس و گسترش گفتمان انتفاضه و مقاومت در کرانه باختری و دعوت از آحاد ملت ایران و مردم همیشه در صحنه اردبیل برای حضور پرشور و یکپارچه در راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس ، خانواده بزرگ نیروهای مسلح و آحاد ایرانیان غیور و غیرتمند همراه با سایر ملل مسلمان در اقصی نقاط عالم با حضور حماسی و انقلابی، ضمن نمایش وحدت و اتحاد خود در حمایت از ملت فلسطین و برائت از رژیم اشغالگر قدس و حامیان غربی و عربی آن،  تاکید خواهند کرد تنها راه حل مسئله فلسطین، بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط جهان و برگزاری یک همه پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین سرنوشت آینده این کشور بوده و هر راهکار دیگر توطئه‌ای برای تداوم حیات اهریمنی دولت جعلی اسرائیل به شمار می‌رود.

 

*بیانیه سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل

بسمه تعالی

اکنون با گذشت بیش از سه دهه  از صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تعیین روز معین برای دفاع از مظلومیت فلسطین با ندای عالم تاب مردمان روزه دار که روز اعلام مبارزه با صهیونیسم غاصب و اسرائیل متجاوزاست، امسال مظلومیت مردم یمن و تمامی مسلمانان در جای جای جهان که در این اواخر با ظلم های بی حد و نصاب یهودیان و سعودی ها و بویژه فتنه گران جدید یعنی داعش که دست پرورده آمریکاست بر آن مظلومان اضافه می کنیم و تحت بیرق ولایت فقیه ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( مدظله العالی ) یکدل و یکصدا این اقدامات غیر انسانی وددمنشانه دشمنان اسلام و قرآن وایران را محکوم می نمائیم. در سال مزین به دولت و ملت ، همدلی و همزبانی و همگام و همسو با شعار استکبار ستیزی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، وعده دیدار خانواده بزرگ جهاد کشاورزی بهمراه بهره برداران و تولید کنندگان  11 تیرماه روز جمعه در محل آغاز مراسم باشکوه روز جهانی قدس درمرکز استان و شهرستانهای تابعه برای پیوستن به صفوف با شکوه مردم ولایت مدار می باشد.

"حوزه ریاست و نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان اردبیل".

 

*بیانیه جهاددانشگاهی استان اردبیل: روز قدس، بهترین فرصت برای ابراز انزجار از ظلم و ستم علیه مظلومان است

رامز نصیری صالح در جلسه شورای معاونان و مدیران جهاددانشگاهی واحد اردبیل افزود: در این روز همه آزادی‌خواهان جهان با پشتوانه ایمان و معنویت و مشت‌های گره کرده می‌توانند نیروی موثری برای جلوگیری از ستم‌های روا داشته شده بر علیه مظلومان جهان باشند.

وی بر شرکت پرشور جهادگران دانشگاهی در راهپیمایی روز قدس تاکید و خاطرنشان کرد: کارکنان جهاددانشگاهی استان اردبیل همچون سال‌های گذشته و همراه و هم‌گام با مردم روزه‌دار و ولایت‌مدار اردبیل در راهپیمایی روز قدس، این یادگار ارزشمند رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) حضور خواهند یافت.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با اشاره به اینکه روز قدس، روز تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) و تمام مردم ستمدیده جهان است تصریح کرد: حضور در راهپیمایی این روز، بهترین فرصت برای ابراز انزجار از ظلم و ستمی است که بر مظلومان دنیا روا داشته می‌شود. 

خاطرنشان می‌شود کارکنان جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با صدور اطلاعیه‌ای ضمن دعوت از مردم ولایت‌مدار برای حضور در راهپیمایی روز قدس، اعلام داشته‌اند که در این راهپیمایی حضور پرشور خواهند داشت.

 

*بیانیه بسیج هنرمندان استان اردبیل:

 

سُبحان الَذی اَسری بِعبده لیلا مِن المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله لِنریه من آیاتنا اِنه هوالسمیع البَصیر (سوره اسرا آیه 1)

مسآله فلسطین تنها یک مسآله اسلامی نیست ، بلکه مسآله انسانی وبشری است ( مقام معظم رهبری)

فلسطین سرزمین اسلامی و متعلق به همه مسلمانان جهان اسلام است. هیچ کشور، گروه و سازمان خارج از جهان اسلام نمی تواند برای این سرزمین تصمیم گیری کند. هویت فلسطین و ملت فلسطین، هویت اسلامی است و تنها با تمسک به قرآن کریم و اعتقادات اسلامی می توان به بسیج ملت ها و امت اسلامی برای آزادسازی فلسطین مبادرت نمود زیرا ضربه زدن به قیام اصلی مردم مظلوم فلسطین و هرگونه تصمیم گیری نظام سلطه جهانی به رهبری آمریکای جهانخوار، تضعیف تمامی مسلمانان جهان و تاراج ارزش های واعتقادات اسلامی ودینی آنان است.

قدس در تاریخ درخشان امت اسلام نماد همدلی وهمزبانی همه مسلمانان وآزادیخواهان جهان  است ،قدس محور هویت واتحاد امتی است که مستضعفان زمین را وارثان واقعی می داند و روز قدس نماد آزادیخواهی، ظلم ستیزی، وحدت و همدلی امت اسلامی است تا با خروش یکپارچه علیه ظلم وبیدا، پرچم عدالت طلبی در جهان برافراشته و لبیک گویان به فریاد همیشه خروشان امام خمینی (ره) برای آزادی بیت المقدس، ظرفیت و توان خویش را به رخ زیاده خواهان عالم بکشند.

ما هنرمندان بسیجی استان اردبیل پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33روزه و پیروزی حماس در جنگ 22 روز غزه ومقاومت مردم مسلمان یمن ,سوریه وبحرین  را در سایه اتکا به خدواند متعال و از طریق پافشاری بر مقاومت اسلامی دانسته و بر تقویت هر چه بیشتر مواضع گروهها و سازمان های جهادی و اسلامی در فلسطین نظیر جهاد اسلامی و حماس ومجاهدان فی سبیل الله در سوریه , یمن وبحرین ، پافشاری می کنیم و در آستانه روزجهانی قدس طرح آمریکایی ـ صهیونیستی ،به خاک وخون کشاندن مردم مسلمان وروزه دار  یمن وسوریه را به شدت محکوم کرده و همگام با مسلمانان دنیا و ایران اسلامی با الهام از آموزه های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و لبیک به ندای ولی امرمسلمین حضرت آیت العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، پاسخ قاطعانه ای به شیطنت های رژیم اشغالگر قدس و مدعیان دروغین سازمان های به اصطلاح مدافع حقوق بشر خواهیم داد.

 

*بیانیه کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی استان اردبیل به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس

فلسطین پیشانی جهان اسلام در مقابله با ابرقدرت های زر و زور و تزویر دنیاست؛ فلسطین خط مقدم مبارزه مسلمین و آزادی خواهان جهان علیه خطرناک ترین اندیشه  تاریخ ، یعنی صهیونیسم جهانی  و ریشه تمام بحران های خاورمیانه است . بی تردید سرنوشت فلسطین مسیر آینده جهان اسلام را رقم خواهد زد و از این روست که در سخنان و اندیشه والای حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و علمای بزرگوار و مراجع عظام و اندیشمندان اسلامی ، کلید حل مشکلات مسلمانان و مهم ترین مسئله ی دنیای اسلام ، فلسطین است که باید همواره  مورد توجه و اهتمام امت اسلامی قرار گیرد .

  دوران کنونی ، عصر بیداری و روشنگری  اسلامی است و فلسطین درکانون این خیزش اسلامی قرار گرفته است. بیش از 60 سال از اشغال قطعه ای مهم ، مقدس و ایدئو استراتژیک جهان اسلام می گذرد و ملت مظلوم فلسطین همچنان دوران های پر محنتی را با آزمون های گوناگون میگذرانند؛ از مقاومت های مظلومانه و آوارگی و غربت و مشاهده نابودی خانه و کاشانه و قتل عام عزیزان خود و کودکان و زنان بی پناه تا روی آوردن بعضی سران سازشکار و ساده اندیش عرب به معامله های بی فرجام سیاسی و قمار سراسر باخت در مذاکرات ننگین به اصطلاح صلح با اشغالگران و واسطه قراردادن حامیان اصلی قصابان صبرا و شتیلا و دیریاسین و غزه و خیانت بعضی از زمامداران کشورهای منطقه و ....

در چنین دورانی حمایت مادی و معنوی و پشتیبانی از مجاهدان و جهادگران فلسطینی در دفاع مقدس در مقابل غده سرطانی  منطقه ، حمایت از شان و منزلت و افتخار جهان اسلام است که و این وظیفه، مسئولیت  ملت ها ، دولت ها ، علما و نخبگان و روشنفکران اسلامی و عموم مسلمانان را دوچندان کرده است. در این میان ملت و دولت جمهوری اسلامی که پرچم حمایت راستین از فلسطین  را بر دوش دارد ، همتی مضاعف را در این راستا به عهده دارد، و حضور پر شور در راهپیمایی روز قدس یکی از جلوه های آن است.

  کارکنان وکتابداران کتابخانه های عمومی استان اردبیل که همواره درکنار صفوف مردم شهید پرور استان بوده اند، ضمن محکوم نمودن جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همراه با امت روزه دارو مردم غیور استان اردبیل به صحنه خواهند آمد و بار دیگر انزجار خود را از صهیونیسم و حامیان آنها اعلام خواهند نمود و از عموم مردم روزه دار برای حضوری پرشورتر از گذشته در راهپیمایی روز قدس دعوت  می نمایند. امید است که روزی شاهد آزادی قدس شریف و بازگشت آن به آغوش دنیای اسلام باشیم. انشاءاله.

کارکنان وکتابداران کتابخانه های عمومی استان اردبیل

 

انتهای پیام/

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد