تازه ها

1391-11-05 11:39
کد مطلب: 3596
عمل بی سابقه جراحی پلاستیک و ترمیمی بازسازی سینه در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل با موفقیت انجام شد.

به گزارش خبرنگار سبلانه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل امروز در حاشیه این عمل در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در این عمل هفت ساعته از بافت های شکم بیمار شامل چربی، پوست و عضله شکم برای بازسازی و ترمیم استفاده شد.
دکتر یوسف شفایی افزود: این عمل جراحی برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل انجام شد که پس از استیبل شدن و مراقبتهای بعد عمل، هم اکنون حال عمومی بیمار رضایت بخش است.
وی با اشاره به روش های مختلف در بازسازی سینه بانوان، اظهار داشت: از بافت خود بیمار برای این امر روش مناسب تری برای این عمل است و مورد پذیرش بیماران است.
فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: این بیمار که مبتلا به سرطان سینه پستان راست بود، که دو سال پیش با عمل جراحی، پستان سمت راست خود را از دست داده بود که با روش پلاستیک و ترمیمی سینه، عضو ناقص بازسازی شد.
شفایی با اشاره به مشکلات روحی و روانی و اثرات منفی نقص عضو در بیماران، اظهار د اشت: اغلب بیماران مبتلا به سرطان سینه و تخلیه پستان به مشکلات روحی و روانی مواجهه می شوند که بازسازی، ترمیم و رفع نقص عضو می تواند تا حد قابل قبولی به بهبود کیفیت زندگی منجر شده و از عوارض روحی و روانی بکاهد.
فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از اکیپ جراحی بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر فیضی فوق تخصص جراحی قفسه سینه و دکتر انتظاری متخصص بیهوشی که نقش به سزایی درموفقیت این عمل داشتند، قدردانی کرد.
انتهای پیام/
 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.