تازه ها

پربیننده ترین

1391-09-07 12:02
کد مطلب: 1812
مدیرعامل آبفای شهری استان اردبیل گفت: مردم استان اردبیل سالانه حدود 66 میلیون متر مکعب آب مصرف می‌کنند که تنها یک سوم آن از طریق منابع زیر زمینی استحصال می‌شود و مابقی آب‌های سطحی است.

به گزارش سبلانه ، عبدالحسین حسن‌زاده صبح امروز در نشست مدیران آب و فاضلاب شهری در اردبیل اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان میزان مصرف آب کاهش می‌یابد ولی به طور متوسط بعد از هدفمند کردن یارانه‌ها پنج درصد مصرف آب شرب در این استان کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه ما در 10 شهرستان و 25 شهر به هموطنان‌مان ارائه خدمات می‌کنیم، افزود: شهرهای اردبیل و سرعین بیشترین مصرف آب را دارند که برنامه‌های کنترلی و تنظیمی برای کاهش مصرف آب در این مناطق در حال انجام است.
این مسئول با بیان اینکه به رغم این میزان مصرف مشکلی در تامین آب شرب نداریم ابراز داشت: در استان اردبیل سرانه مصرف 220 لیتر در روز است که این سرانه در برخی از مناطق استان به 150 تا 160 لیتر می‌رسد که متوسط مصرف ما از میانگین کشوری بالاتر است.
مدیرعامل آبفای شهری استان اردبیل یادآور شد: در برخی از مناطق عمق آب‌های زیر زمینی کاهش یافته است.
وی ادامه داد: بارش‌های کم و بهره‌برداری بیشتر دلیل کاهش آب‌های زیر زمینی بوده است که به نظر می‌رسد در این زمینه یک تدبیر مناسب نیاز است.
حسن‌زاده به کارهای تحقیقی و پژوهشی در حوزه صنعت آب و فاضلاب اشاره کرد و افزود: طرح‌های خوبی در این زمینه اجرا شده و اختراعات مطلوبی را شاهد بودیم که اجرای 17 طرح پژوهشی و اختراعی از جمله آنهاست.
وی با اعلام اینکه این طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های کشوری به معرض دید گذاشته شده است، نمونه‌ای از این تحقیقات را ساخت دستگاه تزریق کلر زن به صورت اتوماتیک، طراحی و ساخت دستگاه کنتور خوان، نشت‌یاب آنلاین، اختراع سیستم ممیزی انشعابات اعلام کرد.
این مسئول فرا رسیدن هفته پژوهش را گرامی داشت و گفت: صنعت آب و برق کشور و استان اردبیل از جمله مناطق پیشرو است که توانسته طرح‌های ارزشمند و موفقی را اجرایی و عملیاتی کند.
مدیرعامل آبفای شهری استان اردبیل ضرورت به کارگیری امکانات جدید برای کنترل و نظارت در این زمینه را یادآور شد و گفت: در عصر کنونی پژوهش و تحقیقات علمی یکی از محورها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه است.
حسن‌زاده تصریح کرد: پاسخگویی به نیازهای احتماعی مردم برای توسعه دانش و  تکنولوژی‌های جدید ضروری به نظر می‌رسد.
این مسئول در پایان سخنان خود اظهار داشت: امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که سرعت تحولات در آن بسیار بالا است و ما نباید از این عرصه غفلت کرده و یا نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.
منبع:خبرگزاری فارس
انتهای پیام/62001/ح

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.