تازه ها

پربیننده ترین

1391-07-23 11:56
کد مطلب: 144
رئیس فدراسیون جودو از رفع تعلیق موقت فدراسیون جودو ایران در بازگشت از رقابت‌های ابوظبی خبرداد.

سبلانه: به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش، محمدعلی رستگار برای دیدار و گفت‌و‌گو با مسئولان فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا در حاشیه مسابقات جایزه بزرگ ابوظبی راهی امارات شده بود.

وی در مورد نتایج این سفر گفت: از حدود 20 روز قبل که یک نامه مبنی بر تعلیق موقت جودوی ایران به فدراسیون رسید، تلاش های فراوانی برای گفت‌و‌گو با مسئولان اتحادیه آسیا داشتیم تا بتوانیم تیم‌های خود را در مسابقات آسیایی چین تایپه شرکت دهیم، اما موفق به انجام این تماس نشدیم. لازم است تاکید کنم پس از آن هیچ نامه دیگری مبنی بر تعلیق فدراسیون ارسال نشده است.

وی افزود: رقابت‌های جایزه بزرگ ابوظبی بهترین فرصت بود تا بتوانیم با مسئولان اتحادیه آسیا مستقیم گفت‌وگو کنیم به همین دلیل راهی امارات شده و ملاقات ها و رایزنی‌های متعددی با مقامات اتحادیه آسیا و فدراسیون جهانی داشتیم.

رستگار در ادامه گفت: در جریان این ملاقات با تشریح شرایط جودوی ایران و اینکه غیبت جودوکاران ما در میادین بین المللی باعث افت جودو در ایران شده و هر تصمیمی می‌تواند به افت جودو ایران منتهی شود و این خلاف اهداف فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیاست درخواست خود را مبنی بر رفع مشکل ارائه دادیم.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه در این مدت کوتاه مذاکرات فشرده و زیادی با افراد متعدد داشتیم در نهایت مشکل تعلیق موقت جودوی کشور رفع شد و از این پس می‌توانیم در هر رویدادی حضور داشته باشیم.

وی ضمن تشکر از مسئولان فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا اظهارداشت، "العنزی" رئیس اتحادیه آسیا با دیدی باز موضوع را بررسی کرد و کمک شایانی داشت تا بتوانیم این مشکل را رفع کنیم و جا دارد تشکر ویژه‌ای از او داشته باشم.

رئیس فدراسیون جودو افزود: در طی این سفر و قبل از آن متوجه شدم، اتفاق اخیر باعث شد تا افراد متعددی حتی بعضی از ورزشکاران درگیر این ماجرا شوند. افرادی که نقش های متفاوتی داشتند و بعضا به جای کمک به رفع مشکل با نقدهای عجولانه و مغرضانه‌ای ‌به سخت‌تر شدن شرایط کمک کردند.

رستگار ابراز امیدواری کرد در روزهایی که جودو نیاز به آرامش و همدلی دارد همه اهالی این رشته و رسانه‌ها باید کمک کنند تا اگر مشکلی وجود دارد خیلی زود مرتفع شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.